REKLAMA

Facebook będzie pracować nad zaawansowanym sprzętem komputerowym

Koncern Facebook stworzył laboratorium badawcze, w którym będą prowadzone prace nad rozwojem technologii sprzętu komputerowego. Na czele nowej grupy nazwanej Building 8 stanie była szefowa rozwoju Pentagonu Regina Dugan, która pracowała również dla Google'a.

fotolia
15 kwietnia 2016 chat-icon0

REKLAMA

Zadaniem Building 8 będzie opracowywanie sprzętu komputerowego, który "wesprze naszą misję łączenia świata" - informował szef Facebooka Mark Zuckerberg w swoim wpisie na tym portalu społecznościowym. Dodał też, że koncern zainwestuje "setki ludzi i setki milionów dolarów w ten projekt w ciągu najbliższych lat".

Stworzenie Building 8 pozwoli zrealizować amerykańskiemu koncernowi, zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji F8, 10-letni plan strategiczny. Zakłada on m.in. rozwój technologii sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości, a także poszerzenie dostępności internetu - tłumaczył szef technologii Facebooka Mike Schroepfer.

"Building 8 jest szansą na robienie tego, co kocham najbardziej - technologii przepełnionej człowieczeństwem. Zuchwała nauka dostarczona w pigułce w produktach, które wydają się prawie magiczne" - podkreślała w opublikowanym oświadczeniu Dugan, która ma doktorat z inżynierii mechanicznej Kalifornijskiego Instytutu Technologii.

Dugan była pierwszą kobietą, która stanęła na czele zespołu pracującego w Pentagonie nad zaawansowanymi rozwiązaniami zbrojeniowymi - DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency). Pełniła tę funkcję w latach 2009-2012. Następnie pracowała dla koncernów Motorola i Google. W tym ostatnim pomagała stworzyć laboratorium badawcze ds. zaawansowanych technologii.

Zespół Google, któremu szefowała Dugan zajmował się krótkoterminowymi projektami badawczymi z wyznaczonym czasem na ich realizację - z reguły dwuletnim. W zeszłym roku zatrudniał ok. 100 osób i tysiąca współpracowników. Laboratorium, którym kierowała, pracował m.in. nad modułowymi smartfonami, inteligentnymi materiałami, czy urządzeniami pozwalającymi np. smartfonom "widzieć" w trójwymiarze. Ta technologia 3D nazwana Project Tango została zastosowana w niektórych tegorocznych telefonach.

Dugan jest kolejnym byłym pracownikiem Google'a, którego w ostatnim czasie zatrudnił Facebook. W zeszłym roku miejsce pracy zmieniła np. była szefowa zaawansowanego laboratorium badawczego Google'a Mary Lou Jepsen. Jej zespół pracował m.in. nad goglami wirtualnej rzeczywistości - Oculus. (PAP)


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

New Holland T4.75 S – innowacyjny ciągnik o doskonałych osiągach?

Redakcja 20 maja 2023 chat-icon5

New Holland T4.75S jest uniwersalną maszyną rolniczą, która sprawdzi się w gospodarstwach o bardzo różnym profilu produkcyjnym. Ciągnik jest dostępny w kilku wariantach mocy silnika, ma dobry stosunek ceny do jakości i wiele dodatków, które zadowolą najbardziej wybrednego klienta.

Traktor wyróżnia się 4 zaworowym silnikiem z 3 cylindrami, mocnym układem hydraulicznym oraz przekładnią mechaniczną, którą można wybrać spośród kilku wariantów.

Dużym plusem jest niezwykle wygodna kabina kierowcy z bardzo szerokim kątem widzenia. Linia tego  ciągnika rolniczego wpływa więc nie tylko na jego wygląd i estetykę, ale również na komfort pracy na co dzień.

Co nowego zaprezentowano w ciągniku New Holland T4.75S?

Ciągnik New Holland T4.75S to maszyna przeznaczona do gospodarstw hodowlanych. Jednocześnie ze względu na ilość zastosowań równie dobrze sprawdzi się jak

REKLAMA

Modernizacja gospodarstw rolnych – 5 czerwca rusza nabór wniosków na inwestycje

Redakcja 28 maja 2023 chat-icon0

- Rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane m.in. z racjonalizacją produkcji, wprowadzaniem innowacji czy zmianą profilu swojego gospodarstwa, będą mogli starać się o dofinansowanie. Wsparcie pochodzi z budżetu  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pomoc, tak jak dotychczas, jest przeznaczona dla rolników – osoby fizyczne, w tym „wspólnie wnioskujące”, wspólnicy spółek cywilnych, osoby prawne, spółki osobowe prawa handlowego i oddziały przedsiębiorstw zagranicznych. Zainteresowani wsparciem muszą ponadto posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni od jednego do trzystu hektarów lub nieruchomość, która służy do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej, o wielkości ekonomicznej nie mniejszej niż 13 tys. euro i nie większej niż 200 tys. euro. Wnioskujący muszą też prowadzić w celach zarobkowych działalność rolniczą w zakresie produkcji zwierzęcej lub roślinnej.