REKLAMA

Nowoczesne kosiarki dyskowe firmy SAMASZ serii KT

Kosiarki dyskowe serii KT tylne firmy SAMASZ to maszyny charakteryzujące się możliwością uzyskiwania dużych prędkości roboczych. Dodatkowymi zaletami tych kosiarek jest: nowoczesna konstrukcja listwy tnącej PerfectCut, hydropneumatyczne obciążenie listwy, centralne sprężynowanie oraz możliwość bardzo szybkiej wymiany noży.

fot. SAMASZ
23 maja 2016 chat-icon0

REKLAMA

Układ centralnego zawieszenia wzbogacony został o bezpiecznik hydrauliczny, odchylający do tyłu i lekko unoszący zespół tnący, samoczynnie powracający do wcześniejszej pozycji, po ominięciu przeszkody. Centralne zawieszenie ułatwia pracę w nierównym terenie dzięki dużemu zakresowi pochylenia, idealnie kopiuje teren oraz zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru.

Atutem wszystkich kosiarek z tej serii jest możliwość transportowania w trzech pozycjach:
– w pionie z boku ciągnika, 
– w pionie z tyłu ciągnika
– w poziomie z tyłu ciągnika.Odciążenie hydropneumatyczne umożliwia operatorowi przy pomocy hydrauliki ciągnika uzyskać jednakowy nacisk listwy tnącej na podłoże. Ponadto zapewnia sprawny i płynny przepływ zielonki na pokos.

KOSIARKA DYSKOWA OSLONY PORTAL ROLNICZY OKIEM ROLNIKA

Kosiarki wyposażone zostały w zespół osłon:
• Obniżona klapa boczna - zabezpiecza i skraca dystans między nożem tnącym a przeszkodą „A”
• Rurka ochronna - zabezpiecza przed przetarciem osłony brezentowej w czasie pracy „B”
• Klipsy - pozwalają na szybkie odpinanie osłony „C”
• Regulacja wysokości położenia osłony pozwala na łątwą wymianę noży „D”
• Składana osłona boczna - sprawia, że maszyna jest niższa w transporcie i umożliwia pracę bezpośrednio przy płocie „E”

Układ zawieszenia maszyny daje możliwość przesunięcie jej w prawo/lewo dzięki regulacji sworzni. Zastosowanie manometru daje operatorowi obraz dociążenia lub odciążenia listwy tnącej.

Kosiarki możgą być wyposażone także w elenmenty ułatwiające i przyspieszające wysychanie ściętej zielonki, takie jak:
– spulchniacz pokosu z bijakami (plastikowymi w oprawie gumowej, metalowymi wahliwymi ciężkimi lub metalowymi w obsadzie gumowej)
– walec pokosu (wyposażony w walce gumowe)

(rtr)


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Minister Telus: Według naszych szacunków od rolników skupionych już zostało około 48% nadwyżki zboża

Redakcja 26 maja 2023 chat-icon2

– Według naszych szacunków od rolników skupionych już zostało około 48 proc. nadwyżki zboża – poinformował dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus, który dodał, że już wkrótce dostępna będzie nowa linia kredytowa dla podmiotów skupowych, które będą skupować zboże i owoce miękkie od polskich rolników, sadowników i ogrodników.

Kredyty w wysokości do 40 milionów złotych będą mogły uzyskać małe i średnie przedsiębiorstwa, mające zdolność kredytową, a oprocentowanie będzie wynosić tylko 2 proc. Szacunkowy koszt dla Budżet państwa będzie to kosztować około 370 mln złotych.

Propozycja dotyczy skupu zboża od 15 maja do 31 sierpnia 2023 r. i skupu owoców miękkich od 1 czerwca do 30 września 2023 r.

– Jak wiele programów, tak i ten czeka na notyfikację Komisji Europejskiej – dodał minister.

Kontrola fitosanitarna… kombajnu

Redakcja 22 maja 2023 chat-icon1

Przeważnie przedmiotem eksportu są świeże warzywa i owoce, a także różnorodny asortyment roślin do sadzenia czy też produkty z drewna. Świadectwo fitosanitarne może być wydane również na żądanie kraju trzeciego (spoza Unii Europejskiej) dla używanych maszyn rolniczych eksportowanych z Polski do tego kraju.

Celem przeprowadzonej kontroli w tej konkretnej sytuacji jest zapewnienie, że materiał roślinny, gleba czy szkodniki nie zostaną zawleczone z Polski do kraju eksportu.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa podaje, że do grona krajów wymagających świadectwa fitosanitarnego na używane maszyny rolnicze od 1 marca 2023 dołączyła Turcja.

- Inspektorzy oddziału Świebodzin musieli się zmierzyć z kontrolą kombajnu zbożowego wraz z

REKLAMA