REKLAMA

Nowości na POLAGRZE PREMIERY 2016

Podczas tegorocznych targów Polagra-Premiery producenci zaprezentowali wiele nowości. Jedną z ciekawostek był ciągnik Zetora stylizowany przez Pininfarinę.

22 lutego 2016 chat-icon0

REKLAMA

Dużym zaskoczeniem dla zwiedzających Agritechnikę okazał się Zetor stylizowany przez Pininfarinę. Zetor znalazł się wśród znanych wszystkim  klientów Pininfariny, czyli. BMW, Alfa Romeo i Ferrari. Ciągnik wygląda spektakularnie, przyciemniane szyby, lampy w technologii led, piękny czerwony lakier – również w miejscach, gdzie zwykle pojawiają się zazwyczaj elementy ze zwykłej blachy, plastiku czy też gumy.

Zetor zaprezentował również kilka nowości, m.in. dwa modele poszerzające serię Major, w których znajdą się czterocylindrowe siniki o mocy 75 KM, dwustopniowy PowerShift z 12 lub 24 przełożeniami w przód i brakujące we wcześniejszych modelach miejsce dla pasażera oraz 120-litrowy zbiornik paliwa.

Pokazano też flagowy model Zetora, czyli Crystal o mocy zwiększonej nawet do 163 KM.  Planowana jest także produkcja serii mniejszych ciągników, co zainicjował przedstawiony na targach prototyp o mocy 49 KM. 

Podczas kilku dni wystawy można było się zapoznać z tym, co producenci maszyn i produktów dla rolnictwa przygotowali na sezon 2016. Z każdą edycją pojawia się wiele nowości, które pozwalają na coraz bardziej sprawne i wydajne zarządzanie gospodarstwem rolnym.

Ofertę swoich ciągników zaprezentowały również m.in. Case, New Holland, John Deere, Fendt i Ursus. Na targach pojawiły się również liderzy oraz mniejsze firmy obsługujące branżę rolną. Zaprezentowano wiele nowości co jest w końcu domeną targów POLAGRA-PREMIERY, odbywających się co dwa lata w Poznaniu.

Portal rolniczy okiemrolnika.pl jest obecny na targach i różnego rodzaju imprezach rolniczych i przygotowuje dla Was wiadomości rolnicze dotyczące następujących działów: technika rolnicza, uprawa, zwierzęta (bydło i trzoda), prawo i finanse oraz więcej niż rolnictwo.

(tr)

REKLAMA
fot. agrobrand.pl


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Pijany motocyklista uderzył w skręcający ciągnik rolniczy

Super Visor 24 maja 2023 chat-icon1

Niestety nadal cyklicznie podajemy informacje o wypadkach i zdarzeniach, których wspólnym mianownikiem są pijani kierowcy.

22 maja 2023 roku, tuż przed godziną 20.00 do komisariatu policji w Kolnie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem ciągnika rolniczego i motocykla w jednej z miejscowości na terenie gminy Mały Płock (województwo podlaskie, powiat kolneński, gmina Mały Płock).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Mundurowi po przybyciu na miejsce ustalili, że kierujący jednośladem 21-latek uderzył w ciągnik wykonujący manewr skrętu w lewo. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca motocykla miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W dodatku po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 21-latek ma też dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, obowiązujące do 2029 roku. Ponadto okazało się, że motocykl jest

REKLAMA

Modernizacja gospodarstw rolnych – 5 czerwca rusza nabór wniosków na inwestycje

Redakcja 28 maja 2023 chat-icon0

- Rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane m.in. z racjonalizacją produkcji, wprowadzaniem innowacji czy zmianą profilu swojego gospodarstwa, będą mogli starać się o dofinansowanie. Wsparcie pochodzi z budżetu  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pomoc, tak jak dotychczas, jest przeznaczona dla rolników – osoby fizyczne, w tym „wspólnie wnioskujące”, wspólnicy spółek cywilnych, osoby prawne, spółki osobowe prawa handlowego i oddziały przedsiębiorstw zagranicznych. Zainteresowani wsparciem muszą ponadto posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni od jednego do trzystu hektarów lub nieruchomość, która służy do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej, o wielkości ekonomicznej nie mniejszej niż 13 tys. euro i nie większej niż 200 tys. euro. Wnioskujący muszą też prowadzić w celach zarobkowych działalność rolniczą w zakresie produkcji zwierzęcej lub roślinnej.