REKLAMA

Nowy siewnik Amazone AD-P 01 Special ze złączem QuickLink

Redakcja - Technika
07.03.2018
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

Firma Amazone ma w ofercie nowy pneumatyczny siewnik nabudowany AD-P 01 Special o szerokości roboczej wynoszącej 3 metry.

fot. Amazone
REKLAMA

Firma Amazone ma w ofercie nowy pneumatyczny siewnik nabudowany AD-P 01 Special o szerokości roboczej wynoszącej 3 metry.

Użytkownicy mają możliwość zastosowania maszyny w połączeniu z nową broną wirnikową KE 01 oraz nowymi kultywatorami wirnikowymi KG/KX 01.

Podobnie jak w przypadku siewników nabudowanych Cataya i Centaya siewnik AD-P 01 Special jest połączony z danym urządzeniem do uprawy gleby za pośrednictwem złącza QuickLink.

Siewnik AD-P 01 Special można również wyposażyć w zbiornik ziarna o pojemności 850 l lub 1250 l, z dodatkową opcją powiększenia o nadstawkę o pojemności 250 l.

W siewniku tym dostępne są redlice stopkowe WS lub redlice RoTeC-Control z rozstawem rzędów od 12,5 cm albo 15 cm.

Jeśli chcemy zapewnić optymalne przykrycie siewu glebą, możemy dodatkowo wyposażyć siewnik w zagarniacz dokładny lub zagarniacz rolkowy.

Wydajna dmuchawa i elektryczny napęd dozownika gwarantują zachowanie normy wysiewu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki rolniczej nacisk redlic można regulować mechanicznie za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego lub hydraulicznie z kabiny ciągnika. Maszyną można sterować za pomocą komputera obsługowego AMADRILL+ lub terminala ISOBUS.

Nowa segmentowa głowica rozdzielająca siewnika AD-P 01 Special zapewnia w zależności od rozstawu rzędów możliwość włączania ścieżek technologicznych 2 × 5 lub 2 × 6. Włączanie ścieżek technologicznych odbywa się bezpośrednio za pomocą segmentowej głowicy rozdzielającej i można je bardzo łatwo dopasować do rozstawu kół oraz szerokości opon.

Za pomocą elektrycznego dozowania norma wysiewu redukowana jest podczas włączania ścieżek technologicznych w zależności od ilości zamkniętych rzędów.

Jako wyposażenie specjalne segmentowej głowicy rozdzielającej dostępne jest elektryczne rozłączanie połówkowe, które umożliwia rozpoczęcie pracy połową szerokości roboczej maszyny w przypadku asymetrycznych układów ścieżek technologicznych. 

Ponadto na ukośnych poprzeczniakach i w klinach pola możliwe jest automatyczne przełączanie połówek za pomocą systemu GPS-Switch i AutoPoint.

Do najważniejszych zalet nowej brony wirnikowej KE 01 i nowych kultywatorów wirnikowych KX/KG 01 oprócz wygodnej regulacji maszyny za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego zalicza się przede wszystkim połączenie maszyny z wałem za pomocą równoległoboku.

Dodatkowo do wału uprawowego podłączona jest belka równająca. Dzięki złączu QuickLink urządzenie do uprawy gleby można w ciągu kilku minut odłączyć od siewnika nabudowanego, co daje możliwość wykorzystania do pracy solo.

W celu zagęszczania gleby siewnik AD-P 01 Special można wyposażyć w wał metalowy zębaty PW 600, klinowy wał pierścieniowy KW 580, klinowy wał pierścieniowy o profilu Matrix KWM 600 lub trapezowy wał pierścieniowy TRW 500 i TRW 600. Dzięki temu do każdego rodzaju gleby dostępny jest odpowiedni wał.

(rtr) Paweł Pąk / źródło: Amazone

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA