REKLAMA

Od 1 stycznia zmiany w rozliczaniu akcyzy za paliwo dla hodowców bydła

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podała informację o obowiązywaniu od 1 stycznia 2019 r. nowej ustawy z 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. 2018, poz. 2247).

fot. Paweł Pąk
Redakcja - Prawo i Finanse 18.12.2018 chat-icon0

REKLAMA

Jak mówi ustawa, producenci rolni będą mogli ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego m.in. na podstawie średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła (tzw. DJP) będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

Na potrzeby wniosku, który należy złożyć do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta właściwego ze względu na położenie gruntów, producent rolny można wystąpić do kierownika biura powiatowego ARiMR o wydanie dokumentu zawierającego informację o liczbie DJP bydła na potrzeby wniosku o zwrot podatku akcyzowego – podaje w komunikacie ARiMR

Wzór wniosku dostępny będzie można pobrać od 2 stycznia 2019 r. w biurach powiatowych ARiMR oraz na stronie internetowej ARiMR.

(rpf) jp / ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA