REKLAMA

Ogromne straty po pożarze gospodarstwa


Pojawienie się pożaru w gospodarstwie niemal zawsze zwiastuje duże straty. Ogień bardzo szybko obejmuje słomę, ziarna zbóż, czy też drewniane konstrukcje.

Fot. KP PSP Olesno, E.Bryś
REKLAMA

Z mocno rozwiniętym pożarem zabudowań gospodarczych przyszło walczyć przez niemal 11 godzin strażakom z powiatu oleskiego wieczorem 23 października 2023 roku w miejscowości Dębina (województwo opolskie, powiat oleski, gmina Gorzów Śląski). Łącznie w akcji gaśniczej wzięło udział 19 zastępów straży pożarnej.

Przybyłe na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy straży pożarnej zastały rozwinięty pożar budynku gospodarczego. Ich działania polegały na podaniu prądów wody na pożar, podjęli też działania obronne aby nie dopuścić do przeniesienia pożaru na budynek  inwentarski w którym znajdowały się zwierzęta. Zagrożony był również budynek mieszkalny znajdujący się nieopodal pożaru. Zwierzęta i mienie we własnym zakresie próbowali też ratować właściciele gospodarstwa.

W budynkach znajdowało się 60 świń i 8 byków, których ewakuację prowadzono równocześnie z akcją gaśniczą. Około 150 metrów sześciennych spalonego siana i słomy z poddasza wywieziono na pobliskie pole, opróżniono też około 150 ton palącego się zboża z silosów. Całkowicie spłonął dach na budynku gospodarczym. Straty powstałe w wyniku zdarzenia wstępnie zostały oszacowane na 1 milion 200 tysięcy złotych. Łącznie gaszenie pożaru dziewiętnastu zastępom strażaków zajęło 10 godzin i 49 minut. Na miejscu zdarzenia pojawiła się też policja i pogotowie energetyczne. Przypuszczalnie zaprószenie ognia spowodowało zwarcie instalacji elektrycznej.

(rpf) Źródło: KP PSP Oleśno


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA