REKLAMA

Okiem Rolnika: Zimowe żniwa w Małopolsce!

Tegoroczne zbiory pszenicy w jednym z gospodarstw położonych w Iwanowicach (woj. malopolskie) odbyły się dopiero w grudniu, gdy nadeszła zimowa aura a wraz z nią mrozy, które pozwoliły na wjazd kombajnu w pole.

Redakcja - Uprawa 31.12.2021 chat-icon1

REKLAMA
- Ponieważ w żniwa było tak mokro, że kiedy próbowaliśmy wiechac to kombajn się topił, nie było możliwości zbrać pszenżyta, próbowaliśmy też jesienią ale też nic z tego, dopiero teraz jak zamarzło była możliwość wjechania – relacjonuje Jakub, który musiał przeprowadzić „zimowe żniwa”.

Gospodarstwo funkcjonuje na około 75 hektarach, gównie zajmuje się produkcją roślina, pszenica i rzepak. W gospodarstwie Jakuba pracują między innymi 4 ciągniki rolnicze, dwa główne to maszyna marki Deutz-Fahr DX 6.61 oraz ZTS 12245.

- Ten rok był ciężki ponieważ z jednego pola nie dało się zebrać plonów aż do grudnia przez wysoki poziom wód gruntowych w Małopolsce – podsumowuje Jakub.

Udało się zabrać około 5 ton z hektara, gospodarz ocenia, że jakość nie była rewelacyjna ale taka satysfakcjonująca jak na tak późny zbiór

(rup) pp


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


okiem farmera 05.01.2022

zimówa na maksa a tak na serio to farmer miał niezły problem - nie moglac zebrac swoich plonów i jak tu żyć

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA