REKLAMA

Opublikowano wniosek – korzystne zmiany dla zainteresowanych dofinansowaniem na zakup buhajów

Redakcja - Zwierzęta
09.07.2024
chat-icon 0

Hodowcy bydła mięsnego O dopłaty do zakupu czystorasowych buhajów mogą ubiegać się hodowcy bydła mięsnego.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Pojawiła się zmiana w zasadach rozliczania pomocy, która powoduje, że rolnicy mogą otrzymać większą pomoc. 

Ta forma dofinansowania jest przeznaczona dla producentów rolnych posiadających status mikro-, małego albo średniego przedsiębiorstwa. Jednym z podstawowych warunków do spełnienia dla wnioskującego o pomoc jest posiadania nadanego numeru identyfikacyjnego w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. 

Starający się o wsparcie musi również przedstawić potwierdzenie nabycia w roku złożenia wniosku o udzielenie pomocy lub w roku poprzedzającym rok złożenia takiego wniosku co najmniej jednego czystorasowego buhaja rasy mięsnej powyżej 13 miesięcy, który ma świadectwo zootechniczne.

- Wysokość pomocy stanowi iloczyn kwoty 5 tys. zł i liczby zakupionych buhajów. Ta liczba nie może być większa niż wynik dzielenia średniej liczby krów w gospodarstwie (w roku poprzedzającym ten, w którym został zakupiony buhaj) przez 15. Przed zmianą przepisów liczba krów była dzielona przez 30. Po zmianie rolnik będzie mógł zatem otrzymać większą pomoc. Pula środków przeznaczonych na to wsparcie to 5 mln zł. – informuje ARiMR.

Wnioski do 30 listopada 2024 r. są przyjmowane biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można składać bezpośrednio w placówkach, nadawać rejestrowaną przesyłką pocztową albo wysyłać drogą elektroniczną – za pośrednictwem platformy ePUAP lub usługi mObywatel na stronie gov.pl

(rzw) Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA