REKLAMA

Oszustki brały zaliczki na grunt rolny bez zamiaru sfinalizowania transakcji

Oszustki podpisywały umowy przedwstępne pobierającym przy tym zadatki w różnych wysokościach. To matka i córka, któe oferowały sprzedaż gruntu zainteresowanym osobom bez zamiaru sfinalizowania transakcji.

4 lipca 2021 chat-icon0

REKLAMA

Działalność przestępcza była prowadzona przez kobiety w powiecie legnickim (woj. dolnośląskie). Dokonywanie oszustw udowodnili im policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Legnicy.

Łączne starty osób pokrzywdzonych opiewają na kwotę 170 500 złotych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Legnicy przerwali przestępczy proceder dwóch kobiet, które ogłaszały do sprzedaży nieruchomość gruntową, ale nie zamierzały jej ostatecznie sfinalizować.

Matka z córką od października 2020 roku do lutego 2021 oferowały na sprzedaż działkę od 15 do 60 arów w powiecie legnickim. Tę samą ofertę nieruchomości gruntowej kobiety przedkładały różnym osobom. Następnie zawierały umowy przedwstępne z klientami zainteresowanymi kupnem nieruchomego mienia, pobierając tym samym od nich zadatki w różnych kwotach.

Od samego początku nie miały zamiaru sfinalizować sprzedaży tych działek. W ten sposób oszustki od czterech osób pokrzywdzonych pobrały pieniądze w kwocie 170 500 złotych.

64 i 44-latka usłyszały już zarzuty oszustwa, za które kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowy Monika Kaleta z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

(rpf) kp / Źródło: KMP w Legnicy


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Ceny świń: Kolejny tydzień wzrostów na VEZG

Redakcja 9 czerwca 2023 chat-icon0

W notowaniu z 7 czerwca 2023 roku cena skupu tucznika na giełdzie VEZG ustanowiła kolejny rekord wzrastając podobnie jak przed tygodniem o 5 centów do 2,43 euro za kilogram wbc, co w przeliczeniu na złote daje kwotę 10,88 zł. Cena będzie obowiązywać do 14 czerwca 2023 roku.

Z komentarza do aktualnego notowania na VEZG wynika, że na niemieckim rynku popyt przewyższa podaż, co przekłada się na wzrost cen.

(rzw) Źródło: VEZG

REKLAMA

Ciągnik z opryskiwaczem przewrócił się przygniatając traktorzystę

Redakcja 27 maja 2023 chat-icon1

25 maja 2023 roku około godziny 20:00 na dojazdówce do drogi szybkiego ruchu S19 w miejscowości Wilkołaz Pierwszy (województwo lubelskie, powiat kraśnicki, gmina Wilkołaz) doszło do groźnego wypadku rolniczego z udziałem traktora z podczepionym opryskiwaczem. Z treści zgłoszenia wynikało, że ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę.

Pierwszy zastęp strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkołazie po dotarciu na miejsce zdarzenia zastał przewrócony na bok ciągnik rolniczy. Przygnieciony przez maszynę mężczyzna jeszcze przed przyjazdem strażaków został wydobyty spod maszyny przez przybyłe na miejsce osoby postronne, a po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia został przetransportowany do szpitala.

(rpf) Źródło: OSP Wilkołaz

REKLAMA