REKLAMA

Otworzył wagony – kukurydza na torach. Sprawca zostawił telefon…


25-latek z Jarosławia, który otworzył stojące na bocznicy kolejowej wagony wypełnione kukurydzą, sam naprowadził stróżów prawa na trop, bowiem na miejscu zdarzenia zgubił telefon…

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce przed kilkom dniami przy bocznicy stacji kolejowej PKP Jarosław (województwo podkarpackie, powiat jarosławski, gmina Jarosław). Do miejscowego komisariatu policji wpłynęło zgłoszenie, że przy bocznicy stacji PKP Jarosław, w wagonach towarowych stojących przy trzecim peronie, ktoś otworzył drzwi,  na tory wysypała się kukurydza.

Przybyli na miejsce policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, zastali osobę, która dokonała zgłoszenia. Okazał się nim pracownik firmy, która zakłada plandeki na wagony z ziarnem kukurydzy. Mężczyzna zeznał, że podczas pracy na przodzie składu wagonów, usłyszał hałas. Poszedł w tamtym kierunku, gdzie zastał pootwierane drzwi w dwóch wagonach, a na tory wysypywała się kukurydza.

Przy jednym z wagonów leżał telefon komórkowy, który zgłaszający przekazał funkcjonariuszom przyjmującym zawiadomienie o przestępstwie. Poniesione straty zostały oszacowane przez zgłaszającego na 10 tysięcy złotych.

W trakcie dalszych czynności związanych z tą sprawą, policjanci, po numerze zabezpieczonego na miejscu telefonu, dotarli do jego właściciela. Okazało się, że był nim 25-letni mieszkaniec Jarosławia, który usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(rpf) Źródło: KPP Jarosław


REKLAMA

Polecane

Komentarze (2)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


kumkum 22.11.2023

Dlaczego ten wagon nie jest wagonem przeznaczonym do przewozu zbóż kukurydz itp . . . wystarczy w google grafika wpisać wagon na kukurydzę całkiem inaczej wyglądam to raczej przypomina wagon na węgiel . . . Kochana redakcjo zamiast rospisywać się na temat pana, który otworzył wagon raczej zainteresował by się dlaczego ten wagon nie jest wagonem do przewożenia ziaren. To wygląda tak jak by ktoś przemycał te ziarna . . .

0 0
mania 20.11.2023

ciekawe skąd ta kukurydza jechała

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA