REKLAMA

Owocna logistyka – wszechstronne pojemniki do transportu warzyw i owoców

Redakcja
08.01.2024
chat-icon 0

Managerowie zajmujący się przetwórstwem żywności zdają sobie sprawę z faktu, że w tej branży obowiązują rygorystyczne zasady. Aby sprostać wymogom zapewniania odpowiednich warunków do przewozu i przechowywania warzyw i owoców, rolnicy, sadownicy i firmy przetwórcze muszą zadbać o odpowiednią jakość procesów, ale także o konkretne narzędzia ułatwiające im codzienne zadania. Z pewnością do tych drugich należą pojemniki typu Maxipack® od Schoeller Allibert.

fot. Materiał sponsorowany
REKLAMA

Czym są kontenery Maxipack®?

Zacznijmy od początku, a więc od podstawowych faktów opisujących pojemniki Maxipack® oraz ich przyporządkowania w katalogu producenta. Maxipack® wchodzą w skład grupy produktowej określanej mianem dużych składanych pojemników (ang. flodable large containers – FLC). Używanie liczby mnogiej jest w tym przypadku w pełni uzasadnione, bowiem Maxipack® występuje w trzech wersjach – dwóch wyższych (ok. 1000 mm wysokości) i jednej niższej (750 mm). Wyższe modele różnią się od siebie wersją podstawy, jedna jest wyposażona w kółka ułatwiające nawigację, druga (podobnie jak niższa wersja) posiada płozy. Jeśli chodzi o gabaryty, to wszystkie trzy wersje mają podstawę 800x600 mm. Wyższe modele mogą pomieścić 357 litrów ładunku, a niższa 251 litrów. Kontenery Maxipack® wykonano z trwałego polipropylenu wielokrotnego użytku (PP). Wybór tego tworzywa nie jest oczywiście dziełem przypadku. PP jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Nie dotyczy go problem korozji. Jest też dopuszczony do kontaktu z żywnością i z powodzeniem nadaje się do pracy w ujemnych temperaturach i chłodniach. PP kwalifikuje się do recyklingu, a więc nie generuje odpadów, co ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości Ziemi. Tworzywo sztuczne ma też przewagę w postaci niewielkiego ciężaru własnego przy jednoczesnym dużym udźwigu.

Do kogo są adresowane pojemniki Maxipack®?

Opisywane produkty zostały zaprojektowane z myślą o rolnikach, sadownikach, firmach przetwórczych, hurtowniach spożywczych oraz punktach handlu detalicznego. Doskonale nadają się do transportu i składowania różnych gatunków warzyw (np. korzeniowych, warzyw owocowych, kapustnych, cebulowych itd.) i owoców (cytrusów, egzotycznych, ziarnkowych itd.). Dobrze sprawdzają się również w roli sklepowych ekspozytorów. Maxipack® należy do dużych opakowań, których grupą odbiorców są firmy operujące odpowiednim wolumenem produktów.

Jakie są przewagi konkurencyjne kontenerów Maxipack®?

Zacznijmy od tego, co widać gołym okiem. Perforowana konstrukcja zapewnia przewiew wewnątrz kontenera, co zapobiega kumulowaniu się wilgoci między owocami i warzywami. Stężenie wilgoci pomiędzy produktami organicznymi może doprowadzić do ich niszczenia i utraty świeżości. Perforacje gwarantują cyrkulację powietrza na wyższym poziomie i ułatwiają pozbywanie się szkodliwych cząstek wody. Minimalistyczna konstrukcja kontenerów ułatwia ich czyszczenie i schnięcie. Designerska prostota procentuje również tym, że pojemniki Maxipack® są proste w obsłudze i mniej awaryjne. W razie uszkodzenia jakiejś części producent daje możliwość wymiany danego podzespołu, co znacznie wydłuża cykl życia produktu i oddala w czasie koszty w postaci nowej inwestycji. 

Ściany i podłoże są pozbawione ostrych elementów, dzięki czemu są bezpieczniejsze nawet dla delikatnych warzyw i owoców, ale również bardziej ergonomiczne z punktu widzenia operatorów w ich codziennej pracy. Użytkownicy Maxipack® doceniają też otwierane drzwi, co zapewnia łatwy dostęp do wnętrza kontenera profesjonalistom (np. rolnikom, osobom zatrudnionym przy zbiorach, pracownikom przetwórni) i nie tylko (klientom sklepów spożywczych). Na korzyść tego modelu przemawia również fakt, że Maxipack®, podobnie jak inne pojemniki FLC, ma składane ściany boczne, co znacząco obniża zapotrzebowanie na przestrzeń w transporcie zwrotnym pustych pojemników. Maxipack® jest też dostępny w opcji z pokrywą i w obu wariantach nadaje się do sztaplowania.

Dlaczego warto współpracować z Schoeller Allibert?

Wspomniane wyżej atuty pojemnika Maxipack® są wizytówką produktów sygnowanych logo Schoeller Allibert. Firma ta od ponad sześciu dekad projektuje i produkuje opakowania zwrotne z tworzyw sztucznych szyte na miarę Przemysłu 4.0. Innowacyjne rozwiązania logistyczne procentują wymiernymi korzyściami dla kontrahentów Schoeller Allibert, jak również dla ekologii. Możliwość przetworzenia niesprawnych lub niepotrzebnych pojemników na nowe tworzywo oznacza mniej odpadów, a możliwość składania ścian bocznych w niektórych modelach równa się mniejszej liczbie ciężarówek na drogach. Wszystko to generuje mniejszy ślad węglowy i udowadnia, że prowadzenie biznesu na globalną skalę z równoczesnym poszanowaniem potrzeb przyrody jest możliwe. Troska o Matkę Ziemię jest szczególnie ważna dla rolników, sadowników i osób utrzymujących się z tego, co człowiekowi ma do zaoferowania natura. Nic dziwnego, że jedną z główny grup odbiorców produktów Schoeller Allibert jest właśnie sektor agro.

Producent pojemników Maxipack® ma w swojej ofercie różnorodne opakowania wielokrotnego użytku, które znacząco usprawniają procesy logistyczne, podnoszą skuteczność przewozu i składowania, poprawiają bezpieczeństwo, ograniczają ślad węglowy i optymalizują koszty. Katalog Schoeller Allibert jest synonimem różnorodności we współczesnej logistyce, a zarazem dowodem na to, że tworzywa sztuczne, automatyzacja i wykorzystanie technologii do śledzenia ładunków są przyszłością branży TSL. Jeśli chcesz już dziś zadbać o jutro logistyki w twoim przedsiębiorstwie, skontaktuj się z przedstawicielem Schoeller Allibert celem omówienia swojego projektu biznesowego.

(rup) Artykuł sponsorowany

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA