REKLAMA

Pasza i chleb rozrzucone na drodze po potężnym zderzeniu ciężarówki z dostawczakiem

Redakcja
30.07.2023
chat-icon 3

Zlekceważenie znaku STOP przez jednego z kierujących doprowadziło do bardzo silnego zderzenia i wywrócenia ciężarówki, która wpadła na chodnika, staranowała dwa samochody i zatrzymała się dopiero na murach budynku wielorodzinnego.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce 28 lipca 2023 roku o godzinie 4:20 na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia i Lidzbarskiej w Żurominie (województwo mazowieckie, powiat żuromiński, gmina Żuromin). 57-latek kierujący samochodem dostawczym marki Fiat Ducato wymusił pierwszeństwo przejazdu nie zatrzymując się na skrzyżowaniu z pulsacyjnym żółtym sygnałem przed znakiem STOP doprowadzając do poważnego w skutkach wypadku.

Zachowanie kierowcy doprowadziło do groźnej sytuacji na drodze, spowodowanej naruszeniem elementarnych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

aspirant Tomasz Łopiński / KPP Żuromin
2023-07-28 Wypadek w Żurominie

Dostawczak wjechał wprost pod koła samochodu ciężarowego marki Mercedes, ciągnącego naczepę z paszą dla zwierząt. Siła uderzenia była tak duża, że samochód dostawczy został niemal doszczętnie zniszczony. Pojazd ciężarowy, prowadzony przez 49-letniego mieszkańca powiatu Rypińskiego, wywrócił się na bok i wraz z naczepą sunął i zatrzymał się dopiero na ścianie budynku wielorodzinnego, po drodze niszcząc oznakowanie drogi, sygnalizator świetlny oraz zaparkowane przed blokiem samochody osobowe.

Przybyłe na miejsce zdarzenia służby zajęły się kierowcami obu samochodów, których przewieziono do szpitala. Zorganizowano ruch wahadłowy, a prace związane z przywróceniem drogi do pełnego użytkowania trwały do godziny 15:30, czyli jedenaście godzin.

Policja przekazała, że w trakcie oględzin pojazdu ciężarowego uzyskano dostęp do rejestratora samochodowego, dzięki czemu można było prześledzić przebieg zdarzeń. Potwierdziły się tym samym przypuszczenia, że to kierujący dostawczym Fiatem nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do wypadku.

(rpf) Źródło: KPP Żuromin, OSP Poniatowo

chat-icon 3

REKLAMA

Polecane

Komentarze (3)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


monik 01.08.2023

niezla rozpierducha

0 0
andrzej 30.07.2023

niezła demolka a wystarczyło się zatrzymać i spojrzeć w lewo i prawo...

1 0
Odpowiedzi (1)
Roman

@andrzej bogu dzieki byla wczesna pora i nikogo akurat na chodniku bo by byla dopiero zgroza

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA