REKLAMA

PETA wzywa kobiety do „strajku seksualnego” przeciwko mężczyznom jedzącym mięso


Organizacja PETA działająca na rzecz zwierząt zachęca kobiety do odmawiania seksu mężczyznom spożywającym mięso.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Organizacja PETA działająca na rzecz zwierząt zachęca kobiety do odmawiania seksu mężczyznom spożywającym mięso.

PETA, czyli People for the Ethical Treatment of Animals, co w tłumaczeniu język polski oznacza Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt to powstała w 1980 roku w USA międzynarodowa organizacja non-profit, której główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt.

Znana z budzących kontrowersje działań organizacja tym razem postanowiła napiętnować mężczyzn spożywających mięso. Według PETA mężczyzna, który spożywa mięso to taki, który griluje na przedmieściach „wymachując szczypcami podczas gotowania kiełbasek na drogich grillach gazowych”. W ocenie PETA „Ci mistrzowie grillowania wierzą, że mogą udowodnić swoją męskość sobie i innym ludziom poprzez spożywanie mięsa, nie tylko szkodząc zwierzętom, ale także szkodząc planecie”, zapewnie zakładając, że nie ma kobiet grilujących i spożywających mięso.

PETA przytacza nawet badanie opublikowane w czasopiśmie PLOS ONE, które według PETA wykazało, że mężczyźni znacznie bardziej przyczyniają się do katastrofy klimatycznej niż kobiety, głównie poprzez spożywanie mięsa, a ich nawyki żywieniowe powodują o 41% więcej gazów cieplarnianych. Bardzo prawdopodobne jest to, że badanie wykazało prawdę - a powód może być banalny i oczywisty: mężczyźni zwyczajnie jedzą więcej niż kobiety.

Dlatego PETA, jako oręże do walki z niszczącymi planetę mężczyznami, proponuje strajk przeciwko seksowi z jedzącymi mięso mężczyznami. W ocenie PETA taka forma protestu ze strony kobiet ma ich aby przekonać ich do przejścia na weganizm.

- Mężczyźni muszą brać odpowiedzialność za swoje czyny. Teraz, gdy badania pokazują, że ich wpływ na klimat jest tak nieproporcjonalnie duży, powinni podjąć kroki, aby to naprawić. A najłatwiejszym, najzdrowszym i najprostszym sposobem na to jest przejście na weganizm – podsumowuje PETA.

(rw)


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA