REKLAMA

Pijany 59-latek wypadł z ciągnika rolniczego, który jechał dalej bez kierowcy…

Redakcja
06.03.2024
chat-icon 1

Jazda pojazdami rolniczymi po spożyciu alkoholu to niestety ndal dość często zdarzające się wykroczenie. Niestety, są też takie zdarzenia, gdy dojdzie do wypadku w którym są osoby poszkodowane. Wtedy kwalifikacja takiego czynu zmienia się w przestępstwo.

REKLAMA

To dlatego apelujemy o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. Narażamy wtedy nie tylko własne zdrowie i życie ale również tych, którzy mogą zostać poszkodowani w wyniku spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę.

58-letni mężczyzna wracając ciągnikiem rolniczym z wycinki drzew, nagle wypadł na jezdnię. Prowadzony przez niego pojazd z podczepioną przyczepą pojechał dalej bez kierowcy do momentu kiedy staranował ogrodzenie położonej nieopodal posesji.

Jedno z takich zdarzeń miało miejsce tuż po godzinie 14:00 w dniu 2 marca 2024 roku w miejscowości Stare Boiska (województwo lubelskie, powiat opolski, gmina Józefów nad Wisłą).

Mężczyznę leżącego na jezdni i wymagającego pomocy medycznej zauważyła osoba przejeżdżająca w miejscu zdarzenia, która następnie zadzwoniła pod numer alarmowy. Okazało się, że kilka metrów dalej zauważył również ciągnik rolniczy z przyczepką, który wbił się w metalowe ogrodzenie pobliskiej posesji.

Kierujący pojazdem z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący Ursusem 58-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja prowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przebiegu zdarzenia. Kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów grozi teraz mężczyźnie za jzdę w stanie nietrzeźwości.

(rpf) Źródło: KPP Opole Lubelskie

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


Maniek 07.04.2024

Niezły akrobata

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA