REKLAMA

Pijany motocyklista uderzył w skręcający ciągnik rolniczy

Super Visor
24.05.2023
chat-icon 1

Po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkoholu nie można wsiadać za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego, bowiem stwarzamy ryzyko wypadku, narażając na ryzyko utraty zdrowia, anawet życia pozostałych uczestników ruchu drogowego oraz pieszych.

fot. KPP Kolno
REKLAMA

Niestety nadal cyklicznie podajemy informacje o wypadkach i zdarzeniach, których wspólnym mianownikiem są pijani kierowcy.

22 maja 2023 roku, tuż przed godziną 20.00 do komisariatu policji w Kolnie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem ciągnika rolniczego i motocykla w jednej z miejscowości na terenie gminy Mały Płock (województwo podlaskie, powiat kolneński, gmina Mały Płock).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Mundurowi po przybyciu na miejsce ustalili, że kierujący jednośladem 21-latek uderzył w ciągnik wykonujący manewr skrętu w lewo. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca motocykla miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W dodatku po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 21-latek ma też dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, obowiązujące do 2029 roku. Ponadto okazało się, że motocykl jest niezarejestrowany i niedopuszczony do ruchu. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego odpowie też za spowodowanie kolizji.

(rpf) Źródło: KPP Kolno

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


roman 26.05.2023

dobrze ze nikogo nie zabil wariat jeden

1 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA