REKLAMA

Pijany pojechał traktorem po alkohol. Został zatrzymany przez świadków

Redakcja - Prawo i Finanse
24.05.2022
chat-icon 0

Wsiadanie za kierownicę ciagnika rolniczego po alkoholu to bardzo zły pomysł

Jazda jakimkolwiek pojazdem po spożyciu alkoholu to niedpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie. Okazuje się, że pod wpływem promili można zrobić coś jeszcze bardziej nieodpowiedzialnego.

REKLAMA
Wsiadanie za kierownicę ciagnika rolniczego po alkoholu to bardzo zły pomysł[/caption]

Jazda jakimkolwiek pojazdem po spożyciu alkoholu to niedpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie. Okazuje się, że pod wpływem promili można zrobić coś jeszcze bardziej nieodpowiedzialnego.

19 maja 2022 roku tuż po godzinie 13.00 w miejscowości Zdzieszulice Górne (województwo łódzkie, powiat bełchatowski, gmina Bełchatów)

, 49-letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu prowadził ciągnik rolniczy. Według relacji świadków, wyjeżdżając z pola na drogę publiczną zahaczył o stojącą na poboczu zagęszczarkę do ubijania ziemi, tym samymy wzbudził podejrzenia, że jest nietrzeźwy.

Dalszą podróż kierowca przerwał zatrzymując się przy miejscowym sklepie, gdzie zostawił traktor z włączonym silnikiem, a chwilę później wyszedł z zakupami niosąc butelkę wódki oraz czteropak piwa. W dodatku gdy szedł do swojego pojazdu stracił równowagę i przewrócił się. Świadkowie zdarzenia pomogli mu podnieść się, a kiedy wyczuli od niego zapach alkoholu uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce wezwali patrol policji i przeparkowali pojazd w bezpieczne miejsce.

Aż trzy promile alkoholu w organizmie „traktorzysty” wykazało badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy policji.

To nie koniec przeiwinien 49-latka, bowiem po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Bełchatowianin odpowie też za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz za brak badań technicznych pojazdu.

- Policjanci dziękują za wzorową obywatelska postawę i reakcję na zagrożenie. Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji – informuje nadkomisarz Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

(rpf) pp / Źródło: KPP w Bełchatowie

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA