REKLAMA

Pijany pojechał traktorkiem ogrodniczym do sklepu po butelkę wódki

Redakcja
01.03.2024
chat-icon 1

Ta sytuacja pokazuje do czego może doprowadzić kompletny brak odpowiedzialności. Nie dość, że pijany, to jeszcze jechał traktorkiem ogrodniczym (!) do sklepu po kolejną butelkę wódki...

fot. KPP Strzelce Opolskie
REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w jednej ze wsi w powiecie strzeleckim (województwo opolskie, powiat strzelecki, gmina Strzelce Opolskie). 21 lutego 2024 roku do dzielnicowego jednej z wsi powiatu strzeleckiego zadzwonił jeden z mieszkańców zaniepokojony faktem, że pijany mężczyzna jedzie po chodniku traktorkiem ogrodowym.

Przybyli na miejsce policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali kierującego, który okazał się znany funkcjonariuszom z wcześniejszych kilkukrotnych wykroczeń za jazdę pod wpływem alkoholu.

Tak było też i tym razem, bowiem 52-latek wydmuchał prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył się, że zabrakło mu alkoholu, więc wsiadł za kierownicę traktorka i chodnikiem pojechał do pobliskiego sklepu, by uzupełnić zapasy. Przez policjantów został gdy wracał do domu. W uchwycie na kubek znajdującym się w pojeździe miał wsadzoną butelkę wódki.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Popełnione przez 52-latka przestępstwa mogą go usadzić za kratami nawet na 5 lat.

Wraz z policjantami apelujemy aby nie wsiadać za kierownicę po zażyciu alkoholu. Stwarzamy wtedy zagrożenie dla innych uczestników ruchu oraz narażamy na utratę zdrowia i życia siebie samych.

(rpf) Źródło: KPP Strzelce Opolskie

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


ewa 02.03.2024

mial koles fantazje

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA