REKLAMA

Pijany traktorzysta wiózł na przyczepce młodą kobietę z dziećmi


Pijany z dożywotnim zakazem jechał ciągnikiem z przyczepką na której wiózł kobietę z dwójką dzieci w wieku 1 roku i 2 lat – to skrajny brak odpowiedzialności. Kierowca naraził na niebezpieczeństwo zdrowie i życie bardzo małych dzieci oraz ich matki.

fot. Świętokrzyska Policja
REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce 6 października 2023 roku w Działoszycach. Zgłoszenie o mężczyźnie, który prowadzi ciągnik rolniczy będąc prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, wpłynęło do Komisariatu Policji w Działoszycach.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że zgłoszenie było słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że 62-latek z powiatu miechowskiego ma ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że za podobne przestępstwa mężczyzna otrzymał dożywotni, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodatkowo mężczyzna w doczepionej do ciągnika przyczepce, przez co najmniej kilka kilometrów wiózł młodą kobietę wraz z jej dziećmi w wieku 1 rok i 2 lata. Młodsze dziecko leżało w wózku, a starsze podróż spędziło na rękach mamy.

O nieprawidłowościach w opiece nad dziećmi zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Sprawą 62-latka zajmie się zaś prokurator. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(rpf) Źródło: Świętokrzyska Policja


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA