REKLAMA

Pijany wjechał ciągnikiem rolniczym w ogrodzenie i zasnął…

Redakcja
17.05.2023
chat-icon 1

Czarna seria trwa, jazda ciągnikiem rolniczym na podwójnym gazie to sytuacje o których informujemy niemal w każdym tygodniu. Niestety najczęściej dowiadujemy się o tym wtedy gdy zdarzy się wypadek.

REKLAMA

Dużym brakiem wyobraźni wykazał się 40-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który kompletnie pijany wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego, a prowadząc pojazd chwilę później wjechał w posesję ogrodzenia.

Zdarzenie miało miejsce 15 maja 2023 roku około godziny 13:00 w jednej z miejscowości w gminie Osieczna (województwo pomorskie, powiat starogardzki). Tego dnia policjanci udali się na interwencję po zgłoszeniu, a po dotarciu na miejsce potwierdzili, że na uszkodzonym ogrodzeniu stoi ciągnik rolniczy Ursus, a za jego kierownicą śpi kierowca. Okazało się, że 40-latek był pijany do tego stopnia, że zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

Mężczyznę doprowadzono do komendy, gdzie mundurowi poddali go badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila.

- Policjanci zatrzymali traktorzyście jego prawo jazdy. Teraz śledczy przedstawią 40-latkowi zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnienie przestępstwa drogowego. Kodeks karny przewiduje za ten czyn karę do 2 lat  pozbawienia wolności – informuje Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim.

Wraz z policjantami przypominamy, że bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od trzeźwego kierowcy. Alkohol obniża zdolności psychomotoryczne i wpływa negatywnie na percepcję, kondycję ruchową, czas reakcji i koncentrację. Dlatego ważne jest, aby nigdy nie prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu.

(rpf) pp / Źródło: KPP Starogard Gdański

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


paweł 18.05.2023

co trzeba miec we lepetynie aby takim nawalonym wsiadac za kolko

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA