REKLAMA

Płatność dla małych gospodarstw – niemal 200 tysięcy gospodarstw złożyło oświadczenie

Redakcja
01.09.2023
chat-icon 1

Przyjmowanie oświadczeń dotyczących przyznania płatności dla małych gospodarstw zakończyło się 31 sierpnia 2023 roku.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że zarejestrowanych zostało łącznie około 196,5 tysiąca tych dokumentów, które można było składać wyłącznie w formie cyfrowej za pośrednictwem specjalnej aplikacji eWniosekPlus.

Przypominamy, że o płatności dla małych gospodarstw mogli ubiegać się rolnicy, którzy posiadają gospodarstwa o powierzchni do 5 ha i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok Stawka pomocy wynosi 225 euro/ha i maksymalnie 1125 euro na gospodarstwo.

Płatności dla małych gospodarstw, zastępuje następujące płatności bezpośrednie: podstawowe wsparcie dochodów, płatność redystrybucyjną, płatność dla młodych rolników, wszystkie płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach ekoschematów.

W sytuacji, gdy rolnik składając wniosek o dopłaty bezpośrednie ubiegał się jedynie o podstawowe wsparcie dochodów i płatność redystrybucyjną, to na pewno lepiej było skorzystać z ryczałtowej płatności dla małych gospodarstw.

W przypadku, gdy żądający przyznania płatności dla małych gospodarstw rolnik we wniosku o przyznanie dopłat za rok 2023 ubiegał się także o przejściowe wsparcie krajowe (uzupełniającą płatność podstawową lub płatność do tytoniu), płatność ONW, ekologiczną i rolno-środowiskowo-klimatyczną czy zalesieniową, wówczas poza ryczałtem może otrzymać pieniądze z tytułu tych płatności.

(rpf) Źródło: ARiMR

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


cenlar 10.09.2023

Czy potrzebujesz pożyczki świątecznej? pożyczka awaryjna? lub pożyczki projektowe? jeśli tak, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA