REKLAMA

Płyty warstwowe poliuretanowe – nowoczesne rozwiązanie w budownictwie przemysłowym i rolniczym


Płyty warstwowe poliuretanowe to nowoczesne rozwiązanie w budownictwie przemysłowym oraz rolniczym, stosowane głównie do wznoszenia lekkiej obudowy ścian, dachów budynków o różnym przeznaczeniu oraz wykonywania chłodni przemysłowych.

fot. Izopanel
REKLAMA

Płyty warstwowe poliuretanowe to nowoczesne rozwiązanie w budownictwie przemysłowym oraz rolniczym, stosowane głównie do wznoszenia lekkiej obudowy ścian, dachów budynków o różnym przeznaczeniu oraz wykonywania chłodni przemysłowych.

Składają się z dwóch stalowych okładzin wypełnionych rdzeniem ze sztywnej pianki PIR/PIR+, gwarantującym dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną. Dobre właściwości użytkowe i mechaniczne sprawiają, że płyty warstwowe posiadają szerokie spektrum zastosowań.

Konstrukcja płyty

Płyty warstwowe zbudowane są z dwóch okładzin, wykonanych zazwyczaj ze stali o grubości od 0,4 do 0,6 mm grubości. Wykorzystywana do budowy płyt warstwowych stal jest obustronnie ocynkowana i pokryta organicznymi powłokami ochronnymi, które dodają płycie właściwości antykorozyjnych. Wnętrze płyty wypełnione jest poliuretanowym materiałem izolacyjnym, który zapewnia płycie odpowiednie właściwości wytrzymałościowe oraz termoizolacyjne.

Rodzaje płyt warstwowych poliuretanowych

W sklepach sprzedających materiały budowlane znaleźć można kilka rodzajów płyt warstwowych poliuretanowych. W ofercie producenta Izopanel, dostępnej na stronie internetowej www.izopanel.pl znaleźć można specjalne płyty warstwowe do ścian, dachów i chłodni.

Płyty produkowane przez Izopanel stanowią kompletny prefabrykant wpływa na skrócenie czasu montażu obudowy ścian czy dachów oraz znacząco obniża jego finalny koszt. Płyty warstwowe ścienne lub dachowe wykorzystywane są zazwyczaj do budowy hal, magazynów, garaży oraz wszelkich budynków gospodarczych. Płyty przystosowane do budowy chłodni mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach do -40 stopni Celsjusza zarówno w rolnictwie jak i przemyśle. Materiał ten dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych oraz w kilku wariantach profilacji okładzin.

Energooszczędność

Rdzeń płyt warstwowych poliuretanowych wykonywany jest ze sztywnej, bezfreonowej pianki PIR/PIR+ . Bardzo dobre właściwości izolacyjne pianka ta zawdzięcza korzystnej wartości współczynnika przewodzenia ciepła, który utrzymuje się w granicach 0.022 W/m*K. Tak niska wartość współczynnika pozwala na utrzymywanie stałej temperatury wewnątrz pomieszczenia.

Szczelne połączenia między płytami

Płyty warstwowe poliuretanowe produkowane są z uwzględnieniem konieczności zastosowania szczelnych połączeń. Chcąc uzyskać efekt maksymalnej szczelności stosuje się szeroką, ciągłą uszczelkę poliuretanową aplikowaną na krawędzie boczne podczas produkcji. Na przeciwległych krawędziach przewidziano również zastosowanie taśmy zabezpieczającej przed dyfuzją i infiltracją wody.

W celu maksymalizacji szczelności stosuje się również specjalne podwójne zamki na pióro i wpust, które dodatkowo usprawniają montaż.

Więcej o płytach warstwowych na stronach internetowych firmy IZOPANEL.

(materiał promocyjny)


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA