REKLAMA

Pocisk artyleryjski odkryty podczas porządkowania stodoły

Redakcja
30.05.2023
chat-icon 0

Takiego znaleziska zapewne nie spodziewał się właściciel stodoły, który postanowił przeprowadzić prace porządkowe. Okazało się, że wśród złomu jest coś jeszcze…

fot. Policja
REKLAMA

22 maja 2023 roku do policjantów wpłynęło zgłoszenie od jednego z mieszkańców Podlesia Dębowego (województwo małopolskie, powiat tarnowski, gmina Żabno), który porządkując pomieszczenie gospodarcze zauważył bombę.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że leżała ona na stercie złomu wśród innych metalowych i niemetalowych przedmiotów wykorzystywanych przed laty w gospodarstwie. Na miejsce zgłoszenia skierowani zostali specjaliści z patrolu minersko-pirotechnicznego, którzy zidentyfikowali przedmiot jako niewybuch pocisku artyleryjskiego kalibru 75 mm, w stodole znajdowały się też szczątki drugiego pocisku. Skorodowany mocno pocisk leżał na elementach metalowych składowanych w stodole.

- W związku z tym powiadomiono patrol saperski 21 Batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa. Żołnierze przyjechali dzisiaj przed południem i zabezpieczyli niewybuchy, które zostaną zneutralizowane na poligonie wojskowym – informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Teren do czasu przyjazdu wojskowych zabezpieczali policjanci z komisariatu w Żabnie. Nie było konieczności przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców.

(rpf) Żródło: KMP w Tarnowie.

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA