REKLAMA

Podlasie: Strażacy ratowali cielę, które wpadło do szamba

Zdarzenie zagrażające życiu cielaka, który wpadł do zbiornika na nieczystości miało miejsce 15 kwietnia 2021 r. o godzinie przed godziną 7.00 w jednym z zabudowań gospodarczych w gminie Filipów (woj. podlaskie, pow. suwalski, gm. Filipów).

fot. OSP Filipów
20 kwietnia 2021 chat-icon0

REKLAMA

Do gospodarstwa został wysłany zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Filipowie. Z przeprowadzonego rozpoznania wynikało, że cielę wpadło przez właz rewizyjny do betonowego zbiornika na nieczystości, w którym na głębokości około 50 centymetrów zalegają ścieki, dodatkowo zwierzę oddaliło się od wejścia na znaczną odległość w głąb zbiornika.

Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej zlokalizowali zwierzę i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Akcja ratunkowa polegała na doprowadzeniu do otworu rewizyjnego i wydobyciu na powierzchnię zwierzęcia. Druhowie pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, ponieważ w zbiorniku mogły znajdować się niebiezpieczne dla życia gazy. Podczas akcji byli też zabezpieczeni strażackimi linkami ratowniczymi. Zwierzę udało się wydobyć na powierzchnię.

(rpf) kp / Źródło: OSP Filipów


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

KE: Przedłużona pomoc dla producentów świń, którzy zaprzestali produkcji w związku z ASF

Redakcja 5 czerwca 2023 chat-icon1

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk poinformował, że zakaz zostanie przedłużony do 15 września, a nie tak jak chciała Polska wraz z krajami w których obowiązuje obecnie embargo na wwóz produktów rolnych z Ukrainy, tj. do końca 2023 roku.

W briefingu uczestniczył również podsekretarz stanu Krzysztof Ciecióra, który  przekazał informację o kolejnej decyzji podjętej w ostatnich dniach przez Komisję Europejską.

[cytat author='poinformował podsekretarz Krzysztof Ciecióra' tex

REKLAMA

Dopłaty 2022: Niemal 20 miliardów złotych trafiło do rolników

Redakcja 29 maja 2023 chat-icon1

Z informacji przekazanych przez ARiMR wynika, że w 2022 roku wpłynęło 1,265 mln wniosków o przyznanie dopłat. Dotychczas w ramach płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 rok do rolników zostało przekazanych niemal 19,94 mld zł. 16,8 mld zł z tej kwoty to płatności bezpośrednie, a 3,23 mld zł – wsparcie obszarowe z PROW 2014-2020.

Wypłaty w ramach tej kampanii będą realizowane do 30 czerwca 2023 roku. Wraz z ARiMR przypominamy, że oczekujący na pieniądze z tego tytułu, powinni się upewniż, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie będą mogły zostać przekazane.

(rpf) Źródło: ARiMR

REKLAMA