REKLAMA

Policjanci pomogli w ratowaniu zwierząt z płonącej obory

Redakcja
16.05.2024
chat-icon 0

Postawą zasługującą na uznanie wykazali się dwaj dzielnicowi z posterunku policji w Nurze (województwo mazowieckie, powiat ostrowski, gmina Nur).

REKLAMA

Podczas patrolu okolicznych miejscowości 30 kwietnia 2024 roku, policjanci z posterunku policji w Nurze zauważyli kłęby dymu, które mogły się wydobywać z płonących zabudowań. Dwóch sierżantów sztabowych, tj. Artur Antoniak i Arkadiusz Plewnicki udali się w kierunku unoszącego się dymu, odbierając w tym samym czasie informację o pożarze przekazaną im przez dyżurnego. Zgłoszenie dotyczyło pożaru w miejscowości Godlewo-Warsze.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zastali płonącą oborę z krowami i cielętami wewnątrz. Bez wahania ruszyli do pomocy i wraz z właścicielami i sąsiadami wyprowadzili zwierzęta z płonącego budynku. Udało się uratować część zwierząt. Straż pożarna prowadząca działania gaśnicze po zakończonej akcji gaśniczej stwierdziła, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Po kilkunastu dniach do ostrowskiej komendy wpłynęło pismo z podziękowaniem dla policjantów za ich pomoc.

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Bogutach Piankach

- We wtorek (14.05) do ostrowskiej komendy złożono podziękowania dla dzielnicowych sierż. szt. Artura Antoniaka o sierż. szt. Arkadiusza Plewnickiego od mieszkanki gminy Nur za ich bohaterską postawę. Policjanci nie zważając na niebezpieczeństwo, pomagali właścicielom, ratując zwierzęta z płonącej obory – informuje aspirant Marzena Laczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowii Mazowieckiej.

(rpf) Źródło: KPP Ostrów Mazowiecka

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA