REKLAMA

Polska wołowina oraz drób będą eksportowane do Egiptu

Redakcja - Zwierzęta
06.03.2016
chat-icon 0

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że po długotrwałych negocjacjach prowadzonych przez Główny Inspektorat Weterynarii rynek egipski zostałotwartydla polskiego mięsa wołowego i drobiowego.

REKLAMA

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że po długotrwałych negocjacjach prowadzonych przez Główny Inspektorat Weterynarii rynek egipski został otwarty dla polskiego mięsa wołowego i drobiowego.

Odpowiednik polskiej służby weterynaryjnej w Egipcie poinformował 1 marca polską placówkę dyplomatyczną w Kairze o fakcie zaakceptowania wzorów świadectw zdrowia dla mięsa drobiowego i dla mięsa wołowego eksportowanych z Polski do Egiptu. Umożliwia to eksport do północnej Afryki mięsa z dwóch zatwierdzonych polskich zakładów drobiowych i jednego wołowego.

Kolejni zainteresowani egipskim rynkiem producenci mogą również liczyć na taką możliwość, bowiem Egipscy inspektorzy planują przyjazd do Polski na początku kwietnia w celu kontroli następnych zainteresowanych zakładów drobiarskich i wołowych. Będą również rozszerzać listę zatwierdzonych podmiotów.

(pl)

fot.fotolia

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA