REKLAMA

Polska wołowina oraz drób będą eksportowane do Egiptu

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że po długotrwałych negocjacjach prowadzonych przez Główny Inspektorat Weterynarii rynek egipski zostałotwartydla polskiego mięsa wołowego i drobiowego.

6 marca 2016 chat-icon0

REKLAMA

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że po długotrwałych negocjacjach prowadzonych przez Główny Inspektorat Weterynarii rynek egipski został otwarty dla polskiego mięsa wołowego i drobiowego.

Odpowiednik polskiej służby weterynaryjnej w Egipcie poinformował 1 marca polską placówkę dyplomatyczną w Kairze o fakcie zaakceptowania wzorów świadectw zdrowia dla mięsa drobiowego i dla mięsa wołowego eksportowanych z Polski do Egiptu. Umożliwia to eksport do północnej Afryki mięsa z dwóch zatwierdzonych polskich zakładów drobiowych i jednego wołowego.

Kolejni zainteresowani egipskim rynkiem producenci mogą również liczyć na taką możliwość, bowiem Egipscy inspektorzy planują przyjazd do Polski na początku kwietnia w celu kontroli następnych zainteresowanych zakładów drobiarskich i wołowych. Będą również rozszerzać listę zatwierdzonych podmiotów.

(pl)

fot.fotolia


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Wysokość składek KRUS w III kwartale 2023 roku

Redakcja 7 czerwca 2023 chat-icon0

Wysokość składek została ustalona Uchwałą nr 17 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 1 czerwca 2023 roku, a wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za podlegającego przez cały miesiąc rolnika, małżonka, domownika i pomocnika rolnika w III kwartale 2023 r. wynosi 60,00 zł miesięcznie.

W sytuacji gdy rolnik, małżonek lub domownik objęty jest tym ubezpieczeniem na wniosek wyłącznie w zakresie ograniczonym, należna składka stanowi 1/3 pełnej składki, czyli 20,00 zł na miesiąc.

Komunikat KRUS dotyczy również wysokości emerytury podstawowej w czerwcu, która wynosi 1429,60 zł. Kwota ta ma wpływ na wysokość podstawowej miesięcznej składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe za rolników, małżonków i domowników w III kwartale 2023 r., która wynosi 143,00 zł.

REKLAMA

Budowa lub wyposażenie silosów z KPO – można wnioskować o pomoc

Redakcja 6 czerwca 2023 chat-icon0

Wsparcie jest przyznawane przez ARiMR między innymi na zakup nowego silosu wraz ze stanowiącymi jego integralną część urządzeniami lub elementami wyposażenia, w tym na przykład:
- wentylatorów,
- czujników temperatury czy wilgotności,
- dmuchaw,
- nagrzewnic elektrycznych,
- rur załadunkowych lub spedycyjnych i ich podpór.

Istotne jest, że wsparcie będzie dotyczyć nie tylko zakupu ale także montażu i transportu.

Wsparcie jest dedykowane dla rolników, którym w 2022 r. przyznano płatności bezpośrednie. Aby móc skorzystać z finansowania ważne jest, by mieli prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w przypadku działki, na której planują zrealizować inwestycję.

Ile można dostać na budowę silosów z KPO?