REKLAMA

Pomidorowo-truskawkowe ulice w Czaplinku – tony odpadów wypłynęło z naczepy

Redakcja
16.06.2023
chat-icon 0

Patrząc na zdjęcia z okolic jednego z rond w Czaplinku wielu z nas na myśl przychodzą obrazy z corocznej La Tomatiny w hiszpańskiej Walencji, bo właśnie tak wyglądają tamtejsze drogi po corocznej wielkiej bitwie na pomidory.

REKLAMA

Sytuacja jaka miała miejsce 15 czerwca 2023 roku na Placu 3 Marca w Czaplinku (województwo zachodniopomorskie, powiat drawski, gmina Czaplinek) została spowodowana wyciekiem z naczepy przewożącej odpady poprodukcyjne z jednego z zakładów zajmujących się przetwórstwem owoców i warzyw.

Do zabezpieczenia oraz usunięcia substancji z asfaltu została zadysponowana między innymi jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Czaplinka. Strażacy po przybyciu na miejsce stwierdzili, że w wyniku uszkodzenia naczepy na jezdnię wylało się około 2 ton odpadów poprodukcyjnych z jednego z zakładów przetwórstwa owoców i warzyw. Zadaniem strażaków było jak najszybsze usunięcie zagrożenia i udrożnienie ruchu pojazdów w ciągu DK20. W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Czaplinek, a także zastęp JRG Drawsko Pomorskie, Policja oraz służby wodno-kanalizacyjne gminy Czaplinek.

Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się zakład z którego pochodziły odpady, przepraszając mieszkańców za niedogodności związane z zanieczyszczeniem ulic.

(rpf) Źródło: OSP Czaplinek

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA