Pomoc dla hodowców trzody: Dopłata 1000 zł do lochy
W związku bardzo trudną sytuacją hodowców trzody chlewnej oraz ograniczeniami na rynku wieprzowiny i panującą od prawie dwóch pandemią koronawirusa, rząd przygotował pomoc finansową dla tej grupy rolników, która zajmuje się hodowlą świń.

Dla kogo przeznaczona jest pomoc?
O wsparcie mogą wnioskować rolnicy, którzy utrzymują lochy i produkują prosięta:- urodzone w gospodarstwie rolnym od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r.,
- których oznakowanie zostało lub zostanie zgłoszone do ARiMR do 15 kwietnia 2022 r. Stado musi mieć statut aktywnego, bowiem pomoc będzie przysługiwać do stada zarejestrowanego na dzień 15 listopada 2021 r.
W jaki sposób i komu będzie udzielona pomoc?
Pomoc będzie udzielana na wniosek producenta rolnego składany do biura powiatowego ARiMR od 1 do 30 kwietnia 2022 r. Pomoc będzie wypłacana do 30 czerwca 2022 r.Jak wypełnić i złożyć wniosek?
Wniosek będzie prosty i będzie zawierał podstawowe informacje o producencie rolnym i jego gospodarstwie takie jak:1) imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę, siedzibę i adres producenta świń ubiegającego się o pomoc;
2) numer identyfikacyjny powszechnego elektronicznego systemu ewidencji ludności (numer PESEL) albo numer identyfikacji podatkowej (NIP) producenta świń ubiegającego się o pomoc, a w przypadku osób fizycznych nieposiadających numeru PESEL - numer paszportu albo innego dokumentu stwierdzającego tożsamość;
3) oświadczenie producenta świń ubiegającego się o pomoc:
a) oświadczenie o zgłoszeniu do 15 kwietnia 2022 r. oznakowania świń urodzonych od 15 listopada 2021 do 31 marca 2022 r.
b) oświadczenie o zagrożeniu utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19. Wnioski o pomoc będzie można składać od 1 do 30 kwietnia 2020 roku. (rzw) Paweł Pąk / Źródło: MRiRW
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.