REKLAMA

Pomocne oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem rolnym

Redakcja - Technika
05.08.2022
chat-icon 1

Dobre oprogramowanie do planowania pracy w gospodarstwie rolnym może się okzać bardzo pomocne.

Zarządzanie gospodarstwem rolnym polega nie tylko na uprawie pola czy zajmowaniu się zwierzętami, zależnie od tego, na czym ono dokładnie się koncentruje. To również szereg codziennych, często dość skomplikowanych formalności. / materiał partnera

fot. Materiały partnera
REKLAMA

Dobre oprogramowanie do planowania pracy w gospodarstwie rolnym może się okzać bardzo pomocne.[/caption]

Zarządzanie gospodarstwem rolnym polega nie tylko na uprawie pola czy zajmowaniu się zwierzętami, zależnie od tego, na czym ono dokładnie się koncentruje. To również szereg codziennych, często dość skomplikowanych formalności. / materiał partnera

Ułatwić je może profesjonalne oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem, o czym przekonasz się, czytając niniejszy artykuł.

Obowiązki osób zarządzających gospodarstwem rolnym

Podstawą działalności wielu gospodarstw rolnych jest uprawa ziemi. Głównie zbóż, ziemniaków, czy kukurydzy, ale w Polsce dobrze mają się też rośliny strączkowe, przemysłowe czy pastewne. Kiedy ludzie mieszkający w mieście marzą o blisko trzydziestostopniowej temperaturze i słońcu, rolnicy mają nieco inne oczekiwania co do pogody – i to tak naprawdę bez względu na to, co dokładnie uprawiają. Idealna pogoda dla rolników to oczywiście jak najbardziej ciepła, ale jednocześnie wilgotna aura. Susza, jak i przeciwnie, nadmierne opady deszczu, do tego gwałtowne burze silne wiatry – to warunki atmosferyczne, które nie sprzyjają wszelkim uprawom.

Tak więc pogoda dla rolników ma ogromne znaczenie. Dlatego niektórzy na przykład, zamiast uprawiać ziemię, wolą hodować bydło czy trzodę chlewną. Są i tacy, którzy decydują się na drób. Jednak bez względu na rodzaj działalności rolniczej, pracy w gospodarstwie nie brakuje – trzeba albo orać, siać, nawozić, zbierać plon, albo karmić zwierzęta, dbać o ich higienę i stan pomieszczeń, w których mieszkają. Praca w gospodarstwie rozpoczyna się o wczesnych godzinach porannych i kończy późnym wieczorem, zatem i pod tym względem pogoda może utrudnić rolnikowi życie. To jednak nie wszystko, gdyż są jeszcze sprawy formalne, tak zwane „papierkowe”. I tu sprawę ułatwić może agrivi.

Agrivi, czyli ułatwienie dla gospodarstw rolnych

Idealna pogoda dla rolników to zbyt mało, by móc cieszyć się samymi sukcesami na roli. W gospodarstwie rolnym, tak jak w każdym przedsiębiorstwie, trzeba analizować dane, zarządzać ryzykiem, a także maksymalizować rentowność. Warto w tym celu warto zaopatrzyć się w nowoczesne oprogramowanie, jak chociażby agrivi. Profesjonalne narzędzia tego typu dostępne dla rolników od ręki, umożliwiają planowanie sezonu, zarządzanie operacjami na polach, a także zasobami i finansami. Pozwalają ponadto na podejmowanie decyzji agronomicznych w oparciu o obserwacje prosto z pól i to w czasie rzeczywistym. Takie narzędzia to, po sumiennej, codziennej pracy, ta druga połowa sukcesu.

(rtr) materiał partnera

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


farmer 05.08.2022

kiedys byl zeszyt a teraz komputer i telefon takie czasy ;-)

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA