REKLAMA

Ponad 191 mln euro na promocję produktów rolnych

191,5 mln euro – tyle środków zamierza przeznaczyć Komisja Europejska na współfinansowanie programów promocji produktów rolnych w przyszłym roku. Oznacza to, że organizacje branżowe będą mogły pozyskać znaczne środki na popularyzację polskiej żywności.

fotolia
Redakcja - Prawo i Finanse 29.11.2018 chat-icon0

REKLAMA

Organizacje branżowe lub międzybranżowe, a także organizacje producentów lub zrzeszenia organizacji producentów będą mogły starać się o pozyskanie pieniędzy w ramach jednego z mechanizmów WPR „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych na rynkach wybranych produktów rolnych”. Nabór wniosków Komisja Europejska ogłosić ma w styczniu 2019 roku.

- W sumie Komisja Europejska zakłada w planie rocznym na 2019 r., dla wszystkich państw członkowskich, współfinansowanie programów w wysokości 191,6 mln euro. 7 lutego 2019 r. Komisja Europejska zaplanowała dzień informacyjny (Info day), podczas którego będzie można zdobyć informacje oraz spotkać się z potencjalnymi partnerami do realizacji programów multi - podaje ministerstwo rolnictwa.

Jak KE zamierza rozdysponować kwotę ponad 191 mln euro? Na programy proste przeznaczonych ma zostać 100 mln euro. Z czego: na programy informacyjne i promocyjne skierowane na rynek wewnętrzny 20 mln euro, na rynek krajów trzecich 75 mln euro, a na działania promocyjne wdrażane w przypadku wystąpienia nieoczekiwanego poważnego zakłócenia rynku 5 mln euro. Na programy multi (czyli takie, w których uczestniczyć będzie wiele państw) KE chce przeznaczyć pozostałe 91,6 mln euro.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: MRiRW


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA