REKLAMA

Powrót zimy – siarczyste mrozy i śnieżyce

Redakcja - Prawo i Finanse
21.01.2023
chat-icon 0

Prognozy IMGW pokazują, że w nadchodzących dniach do Polski powróci prawdziwa zima. Temperatura spadnie do nawet -15 stopni Celsjusza. Śnieg pokryje niemal całą Polskę- informują synoptycy. Suma opadów wynieść może 5-10 centymetrów na zachodzie kraju, a na północy i w pozostałych częściach Polski 10-15 centymetrów.

REKLAMA

Prognozy IMGW pokazują, że w nadchodzących dniach do Polski powróci prawdziwa zima. Temperatura spadnie do nawet -15 stopni Celsjusza. Śnieg pokryje niemal całą Polskę- informują synoptycy. Suma opadów wynieść może  5-10 centymetrów na zachodzie kraju, a na północy i w pozostałych częściach Polski 10-15 centymetrów.

W centrum oraz na południu może spaść nawet  do 20 centymetrów śniegu. Także warunki drogowe będą ekstremalnie trudne oraz zaistnieć może słaba widzialność przez opady. Mogą też czekać na nas zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem. Na wschodzie Polski może padać deszcz ze śniegiem i deszcz. Strefa opadów ma przemieszczać się ze wschodu na zachód kraju. IMGW poinformowało również, że zimowa aura może zostać z nami na dłużej.

W niedzielę także będzie pochmurno. Na zachodzie kraju, a w ciągu dnia także lokalnie na południu mogą pojawić się słabe opady śniegu i śniegu z deszczem. Na wschodzie może padać deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 1-3 stopnie Celsjusza.

W poniedziałek znów będzie pochmurno. Lokalnie słabo będzie padać snieg. Temperatura maksymalna nie będzie się zmieniać, wyniesie od 0 stopni na Suwalszczyźnie do 3 stopni na Podkarpaciu. We wtorek temperatura się nie zmieni, ale nie będzie już padać.

W środę pojawią się słabe, mieszane opady. Temperatura maksymalnie wyniesie od 0 stopni na Suwalszczyźnie do 2 stopni na zachodzie Polski.

Prognozę na najbliższe dni potwierdzają też inne doniesienia. Zima powróci i to z powiększoną skalą  mogą to być zawieje śnieżne oraz bardzo śliskie drogi. Instytut Gospodarki i Meteorologii Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla wielu regionów Polski.

"Najbliższy weekend przyniesie iście zimową aurę. W całej Polsce występować będą okresami intensywne opady śniegu" – informowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak dodali, w weekend będzie zdecydowanie chłodniej, niż w ciągu tygodnia. Nieco spokojniejsza pogoda czeka nas w niedzielę. Śnieg w wielu regionach Polski – m.in. w Małopolsce, na Podkarpaciu czy Lubelszczyźnie - zaczął sypać już w piątek. W Bieszczadach spadło go do 12 cm. W nocy z piątku na sobotę strefa opadów – jak relacjonuje IMGW – obejmie już całą południowo-wschodnią część kraju i tam przyrost pokrywy będzie wynosił od 10 do 15 cm (lokalnie, w górach, nawet do 17 cm).

(rw) Adrianna Camenzuli / Źródło: IMiGW

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA