REKLAMA

Pożar ciągnika rolniczego Fendt – strażacy ratowali przyczepę z kukurydzą

Redakcja
04.10.2023
chat-icon 0

Jesienne żniwa kukurydziane trwają w najlepsze na terenie całego kraju. Sprzyjająca pogoda pozwala na zebranie plonu z pól. Niestety zagrożenie w różnej postaci czyha i nieraz niestety daje o sobie znać w najmniej spodziewanym momencie.

REKLAMA

Zgłoszenie o płonącym ciągniku rolniczym marki Fendt wpłynęło 3 października 2023 roku o godzinie 11:09 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu (województwo mazowieckie, powiat przasnyski).

Do miejscowości Gadomiec-Jędryki, gdzie znajdował się płonący traktor, zadysponowano Jednostkę Ratownictwa Gaśniczego z PSP w Przasnyszu oraz dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Rycice i Krzynowłoga Mała.

Przybyłe na miejsce zastępy ratowników zastały objęty ogniem ciągnik rolniczy z podpiętą przyczepą wypełnioną kukurydzą. Aby ugasić pożar ciągnika oraz chroniąc przed ogniem przyczepę, strażacy podali dwa prądy gaśnicze. Akcja trwała około 1,5 godziny. Ciągnik spłonął doszczętnie. W pożarze nikt nie odniósł obrażeń.

Apelujemy o ostrożność podczas pracy w gospodarstwie rolnym, szczególnie przy pracy z maszynami i urządzeniami rolniczymi. Warto być przygotowanym na każdą sytuację, która może zagrażać zdrowiu i życiu.

(rpf) Źródło: KP PSP Przasnysz

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA