REKLAMA

Pożar kurnika z 16,5 tys. kaczych piskląt

Redakcja
25.03.2024
chat-icon 0

Zdarzenie miało miejsce 21 marca 2024 roku w miejscowości Chylin (województwo wielkopolskie, powiat turecki, gmina Władysławów.

fot. KP PSP Turek
REKLAMA

Tego dnia do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Turku wpłynęło zgłoszenie o pożarze kurnika. Na miejsce zdarzenia wysłano jednostki strażaków, którzy po przybyciu stwierdzili pożar w budynku inwentarskim. W kurniku o wymiarach 64 na 25 metrów znajdowało się 16500 kaczych piskląt. Z wnętrza wydobywał się dym w dużych ilościach, widoczne były również płomienie.

Nieopodal płonącego kurnika znajdował się budynek murowany oraz drugi kurnik. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, między innymi podając cztery prądy gaśnicze wody do wnętrza obiektu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe zastępy Straży Pożarnej. Równolegle do prowadzonych działań gaśniczych ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych prowadzili ewakuacje piskląt na zewnątrz obiektu. Oszacowano, że spłonęło około 40% wnętrza kurnika.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku podsumowując działania gaśnicze w Chylinie, ocenili, że dzięki właściwym decyzjom oraz współpracy z właścicielami obiektu nie doszło do rozprzestrzenia się pożaru na zewnątrz budynku.

(rpf) Źródło: KP PSP Turek

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA