REKLAMA

Pożyczki z ARiMR dla producentów trzody chlewnej z obszarów ASF ponownie dostępne

Redakcja
16.02.2024
chat-icon 1

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała w komunikacie prasowym o wznowieniu dostępności nieoprocentowanych pożyczek z których środki mogą zostać przeznaczone na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych dla producentów trzody chlewnej (NP2), którzy utrzymywali świnie na obszarach występowania afrykańskiego pomoru świń.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski w trybie ciągłym, a samo wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Pożyczka jest nieoprocentowana, a Agencja nie pobiera prowizji za jej przyznanie. Pozytywnie zweryfikowane wnioski złożone w IV kwartale 2023 roku mają zostać potraktowane priorytetowo.

Środki zostaną wypłacone w terminie do 30 dni od udzielenia wsparcia. Okres spłaty pożyczki może zostać rozłożony maksymalnie na 10 lat, a kwota jest zależna od liczby świń, które były utrzymywane w stadzie w 2020 roku. Może to być od 50 tysięcy złotych na jedno gospodarstwo utrzymujące do 50 świń oraz do 1 mln zł w przypadku gdy jest to ponad tysiąc zwierząt.

(rpf) Źródło: ARiMR

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


arek 16.02.2024

kazda pozyczke kiedys trzeba oddac...

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA