REKLAMA

Praktyka zapewnienia wypasu – do 9 października oświadczenie lub rejestr


Oświadczenie o zapewnieniu wypasu bądź rejestr wypasu krów mlecznych lub krów mamek, lub opasów w ramach ekoschematu „dobrostan zwierząt”, można złożyć do 9 października 2023 roku.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Rolnicy realizujący praktykę polegającą na zapewnieniu wypasu, zgodnie z przepisami, są zobowiązani do złożenia oświadczenia o zapewnieniu wypasu lub rejestru wypasu w terminie od 1 do 7 października roku, w którym złożyli wniosek o przyznanie płatności dobrostanowej.

W 2023 roku termin złożenia oświadczenia albo rejestru wypasu upływa 7 października 2023 roku, zgodnie z prawe, gdy dzień ten przypada w sobotę (tak jak w tym roku), rolnicy mogą złożyć oświadczenie lub rejestr wypasu do poniedziałku 9 października br.

Przypominamy, że praktykę zapewnienia wypasu można realizować w ramach 3 wariantów:
- dobrostan krów mlecznych,
- lub dobrostan krów mamek utrzymywanych w pomieszczeniach,
- lub w budynkach,
- lub dobrostan opasów.

Co jeśli nie formalności nie zostaną dopełnione we wskazanym terminie?

Jeśli rolnik nie dostarczy oświadczenia o zapewnieniu wypasu albo rejestru wypasu we wskazanym terminie bądź przekaże niekompletny rejestr wypasu, to zgodnie z obowiązującymi przepisami kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wzywa na piśmie rolnika do dokonania tej czynności lub uzupełnienia tego rejestru, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania.

(rzw) Źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA