REKLAMA

Prasa zwijająca CLAAS VARIANT 370

Redakcja - Technika
02.08.2016
chat-icon 0

Prasy to maszyny przeznaczone do szybkiego zbioru słomy i siana. Opisywaliśmy już prasy kostkujące (małą i dużą). Teraz przyszła kolej na prasę rolującą.

fot. CLAAS
REKLAMA

Prasy to maszyny przeznaczone do szybkiego zbioru słomy i siana. Opisywaliśmy już prasy kostkujące (małą i dużą). Teraz przyszła kolej na prasę rolującą. 

Prasa ta jest przeznaczona do najbardziej ekonomicznego użytku w suchych warunkach. Jak zapewnia producent jest to niezawodna i łatwa w obsłudze maszyna do zbioru suchego siana i słomy, z uwagi na swą prostą budowę.

Umożliwia zbiór i zwijanie plonu w baloty o zmiennych wymiarach uzależnionych od potrzeb w przedziale od 0,9 do 1,80 m średnicy i stałej szerokości 1,2 m. Cechą odróżniającą ją od innych producentów jest rotor, wprowadzający balot w ruch obrotowy. Idealne formowanie balotu zapewnia wysoki moment obrotowy napędu i 5 wzmocnionych pasów poruszających się z prędkością 2,7 m/s. Siłę zgniotu reguluje system z aktywną hydrauliką i podwójnym, napinanym ramieniem.

Hydraulicznie unoszony podbieracz o szerokości 2,1 m może być opcjonalnie wyposażony w dociskacz rolkowy. Umożliwia płynny zbiór plonu nawet przy dużych nierównościach pola. Zebrany materiał z pokosu jest odbierany i przenoszony płynnie do komory prasowania przez szybkoobrotowy rotor, który wymusza obrotowy ruch balotu.

Standardowo prasa wyposażona jest w CLAAS STANDARD TERMINAL (CST) do obsługi podstawowych funkcji maszyny z ciągnika. Niestety nie ma możliwości przy jego wykorzystaniu do usuwania czasami powstających zatorów z prasowanego materiału. Aby w łatwy sposób usuwać takie zatory, maszynę ustawia się w pozycję bezciśnieniową. Przy wykorzystaniu opcjonalnego OPERATORA jednym przyciskiem z kabiny ciągnika odpręża się cały system i uwalnia rotor. Ponowne włączenie napędu powoduje usunięcie zgromadzonego materiału likwidując zator.

Po uformowaniu balotu przy otwieraniu tylnej pokrywy zamontowane celowo sprzęgło odłącza napęd rotora, co gwarantuje czyste odłożenie balotu. We wszystkich prasach rolujących, system owijania wymaga zatrzymania maszyny. Owijanie rozpoczyna się automatycznie po osiągnięciu żądanej średnicy. Prasa do owijania prasowanego materiału może wykorzystywać siatkę lub sznurek. Czas odkładania balotu w przypadku Claas Variant 370 jest bardzo krótki i stanowi zaledwie 6 sekund.

Minimum obsługi i konserwacji oraz regularnego smarowania maszyny zapewnia seryjny układ smarowania smarujący łańcuchy automatycznie, wyposażony w zbiornik o pojemności 6,3 litra. Podwójne pędzle smarują łańcuch z obu stron przy każdym otwarciu tylnej pokrywy. Taki system gwarantuje długą i bezawaryjną pracę prasy.

(rtr) tl
opracowanie na podstawie CLAAS

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA