fbpx
Duży ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami wypełnionymi ziemniakami na oblodzonej i śliskiej drodze stanowi duże zagrożenie. fot. KPP Mogilno

Ciągnik rolniczy wpadł w poźlizg blokując drogę w obu kierunkach

Napisał  Lis 23, 2022

Warunki atmosferyczne panujące w ostatnich dniach na terenie całego kraju sprzyjają niestety kolizjom drogowym, a o bezpieczeństwo w ruchu drogowym możemy zadbać wszyscy zachowując szczególną rozwagę i ostrożność.

20 listopada 2022 roku tuż przed godziną 10:30 w miejscowości Stawiska (województwo kujawsko-pomorskie, powiat mogileński, gmina Mogilno), miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem ciągnika rolniczego Lamborghini ciągnącego dwie przyczepy wypełnione ziemniakami. Kierowca zestawu podczas zjeżdżania z wiaduktu stracił panowanie nad kierownicą, a pojazd wpadł w poślizg po czym zablokował drogę w obu kierunkach. Ta sytuacja jest przykładem, że wypadki podczas pracy w ronictwie zdarzają się również poza gospodarstwem.

Wraz z policjantami przypominamy, że padający mokry śnieg w połączeniu z ujemnymi temperaturami powoduje, że nawierzchnia jezdni jest śliska, oblodzona i powoduje jednocześnie zmniejszoną przyczepności kół pojazdu podczas jazdy.

- W takich warunkach atmosferycznych niedostosowanie prędkości do warunków drogowych może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji – ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie.

(rpf) pp / Źródło: KPP Mogilno

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!