fbpx
1/2

Transport rzepaku rozsypany na drodze ekspresowej S17

Napisał  Lis 27, 2022

Przewóz płodów rolnych na większą skalę wymaga zaangażowania pojazdów ciężarowych, które niestety nie zawsze bezpiecznie docierają do celu, a jeśli podczas zdarzenia drogowego dojdzie do wysypania przewożonego towaru na drogę, to dodatkowo pojawia się zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Na drodze ekspresowej S17 na odcinku położonym na południe od Lublina doszło do wywrócenia się pojazdu ciężarowego przewożącego rzepak. Zdarzenie miało miejsce 23 listopada 2022 roku tuż przed godziną trzynastą w miejscowości Janówek (województwo lubelskie, powiat świdnicki, gmina Mełgiew).

- W wyniku zdarzenia przewożony ładunek wysypał się na jezdnię. Na czas usuwania pojazdu z jedni oraz rozsypanego towaru występowały utrudnienia w ruchu – informuje starszy aspirant Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Zanim usunięto rozsypany rzepak, jeden pas drogi w kierunku Lublina i jeden pas w kierunku Chełma były zablokowane. Kierowcą pojazdu okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, który został zabrany do szpitala, gdzie po zbadaniu okazało się, że nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

(rpf) pp / Źródło: KPP Świdnik

Udostępnij: