fbpx
1/2

Nietrzeźwy traktorzysta przygnieciony po wywróceniu pojazdu – w dodatku bez uprawnień i poszukiwany

Napisał  Gru 14, 2022

To jeden z tych wypadków do którego w ogóle nie powinno dojść, bowiem kierujący ciągnikiem nie posiadał prawa jazdy, był pijany, a w dodatku okazało się, że jest osobą poszukiwaną.

Do tego groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 11 grudnia 2022 roku w Bystrzejowicach Trzecich (województwo lubelskie, powiat świdnicki, gmina Piaski). 29-latek prowadząc ciągnik rolniczy zjechał z drogi i doprowadził do wywrócenia się pojazdu, który przygniótł traktorzystę. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący ciągnikiem był nietrzeźwy, nie posiadał też uprawnień do kierowania, a na dodatek okazało się, że jest osobą poszukiwaną.

Zdarzenie miało miejsce 11.12.2022 o godzinie 9:00, chwilę później policjanci otrzymali zgłoszenie o wywróconym ciągniku rolniczym. Przybyli na miejsce zdarzenia miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna jadący ciągnikiem rolniczym w trudnych warunkach drogowych stracił panowanie nad maszyną. Traktorzysta zjechał z drogi, a następnie doszło do wywrócenia pojazdu do góry kołami. Na miejscu interweniowała straż pożarna, która pomogła w wydobyciu mężczyzny spod ciągnika.

Sprawcę wypadku przewieziono karetką pogotowia do szpitala, gdzie stwierdzono, że doznał ogólnych potłuczeń. Teraz mężczyzna odpowie za swoje czyny 29-latek odpowie przed sądem.

(rpf) pp / Źródło: KPP Świdnik

Udostępnij: