fbpx
1/5

Ładowarki o wartości niemal pół miliona złotych odzyskane przez policję

Napisał  Gru 16, 2022

Dwie ładowarki skradzione wcześniej na terenie Niemiec zostały odzyskane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Policyjna akcja odzyskania ładowarek miała miejsce 10 grudnia 2022 roku na terenie powiatu wschowskiego (województwo lubuskie) po otrzymanej informacji, że na posesji w jednej z pobliskich miejscowości znajdują się ładowarki skradzione na terenie Niemiec. Donos okazał się prawdziwy a łup o wartości niemal pół miliona złotych został odzyskany. Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat, którym przedstawiono zarzut paserstwa mienia znacznej wartości, co jest zagrożone karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wschowscy policjanci (10 grudnia) odzyskali dwie ładowarki, które zostały skradzione na terenie Niemiec. Sprzęt warty blisko 500 tysięcy złotych ukryty został na posesji jednej z pobliskich miejscowości.

Zatrzymani czterej mężczyźni w wieku od 20 do 40 lat usłyszeli zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości, za co grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

- Sprzęt przetransportowany zostały do Polski i ukryty w pomieszczeniach garażowych na terenie gminy Wschowa. Zaangażowani w sprawę mundurowi w trakcie sprawdzania zabudowań gospodarczych natrafili na specjalistyczny sprzęt. Sprawdzane przez policjantów ładowarki figurowały jako utracone w międzynarodowej bazie danych. Wartość przedmiotów wyceniono na blisko pół miliona złotych – informuje nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

(rpf) pp / Źródło: KPP Wschowa

Udostępnij: