fbpx
1/10

Odpady zwierzęce rozsypane na drodze w wyniku wypadku – cztery osoby poszkodowane

Napisał  Gru 29, 2022

Sceny niczym z filmu grozy miały miejsce na 228 kilometrze drogi krajowej numer 22, gdzie w wyniku wywrócenia się kontenera z odpadami zwierzęcymi ciągnionego przez samochód ciężarowy na auto osobowe, poszkodowane zostały dwie osoby. Na kilkudziesięciu metrach drogi rozrzucone zostały resztki zwierzęce przewożone ciężarówką.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Jaromierz (województwo pomorskie, powiat człuchowski, gmina Człuchów) tuż po godzinie osiemnastej. Z informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Człuchowie wynika, że w prawidłowo jadący samochód osobowy uderzył przewracający się kontener w którym przewożono odpady zwierzęce. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące osobówką. Po udzieleniu pierwszej kwalifikowanej pomocy medycznej, zespół ratownictwa medycznego, zabrał je do szpitala.

- W wyniku zderzenia uszkodzona została przyczepa z kontenerem, z którego wysypały się odpady zwierzęce. Droga była zamknięta w obu kierunkach. Policja zorganizowała objazdy – informuje jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupnicy na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że kontener wypełniony odpadami drobiowymi, w tym kurzymi łapkami i padliną drobiową przewrócił się po tym jak samochód ciężarowy ciągnący kontener wjechał na wysepkę na środki jezdni na wjeździe do Jaromierza. Okazało się, że to nie koniec nieszczęść związanych z tym wypadkiem, bowiem przyczepa po tym jak odwróciła się do góry kołami, sunąc siłą rozpędu po drodze uderzyła w jadące z przeciwka auto. W wyniku tego zderzenia kierująca oraz pasażer samochodu osobowego jako kolejne osoby w tym zdarzeniu trafiły do szpitala. Żadnych obrażeń natomiast nie odniósł kierowca pojazdu ciężarowego, a badanie alkomatem wykazało, że wszyscy uczestniczący w tym zdarzeniu nie mieli alkoholu w organizmach.

Odpady, które zostały rozrzucone na kilkadziesiąt metrów od kontenera, były do późnych godzin nocnych usuwane z drogi przez strażaków, a policjanci na czas tych działań zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz zorganizowali objazdy.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP Człuchów, OSP Biskupnica

Udostępnij: