fbpx
1/6

Spłonęła stajnia – zginęło osiem koni, dwie osoby trafiły do szpitala

Napisał  Sty 07, 2023

Pożar w warszawskiej dzielnicy Białołęka rozwinął się bardzo szybko, a ogień z łatwością strawił niemal doszczętnie drewniany budynek, w którym znajdowało się dziewięć koni.

Jedno ze zwierząt udało się uratować dzięki właścicielowi, który zdołał je wyprowadzić z płonącej stajni jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży pożarnej.

Zdarzenie miało miejsce popołudniu 7 stycznia 2023 roku, a zgłoszenie o pożarze w stadninie koni zlokalizowanej przy ulicy Orneckiej w Warszawie (Białołęka) wpłynęło o godzinie 15:34.

Zastępy z Państwowej Straży Pożarnej po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziły pożar stajni mającej dwadzieścia metrów szerokości i długości, która cała była w ogniu.

Z pożarem walczyło 9 zastępów i pojazdów pożarnej. Około godziny 18:00 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie informowała w mediach społecznościowych, pożar został opanowany i już się nie rozprzestrzenia oraz, że trwa dogaszanie.

W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały również dwie osoby, w tym jedno dziecko, które prawdopodobnie uległy zaczadzeniu. Zostały one przewiezione do szpitala – nie mamy informacji o ich stanie zdrowia.

(rpf) pp / Źródło: KM PSP Warszawa

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!