fbpx
1/4

Zginął wyjeżdżając traktorem z garażu

Napisał  Sty 13, 2023

Wypadki przy pracy z maszynami rolniczymi to niestety nadal pojawiający się często na naszych łamach temat, tym razem tragedia zdarzyła się podczas wyprowadzania ciągnika typu SAM z garażu.

Wstępne ustalenia wskazują, że 64-letni mężczyzna prawdopodobnie podczas wyjeżdżania z garażu ciągnikiem własnej produkcji zapomniał o zbyt nisko osadzonym nadprożu i nie schylił się w odpowiednim momencie, przez co przygniótł się klatką piersiową do kierownicy – to informacje przekazane portalowi rzeszow-news.pl przez Tomasza Kozaka, prokuratora rejonowego z Rzeszowa.

Zdarzenie miało miejsce 11 stycznia 2023 roku w miejscowości Lecka (województwo podkarpackie, powiat rzeszowski, gmina Błażowa). Ciało gospodarującego samotnie mężczyzny znalazł sąsiad, który zauważył otwarty od dłuższego czasu garaż. Wygląda na to, że 64-latek zmarł w wyniku wypadku dzień wcześniej.

Prokurator zaznaczył, że to wstępne przyczyny wypadku, a wyjaśnić szczegóły pomoże wykonanie sekcji zwłok, a wstępne oględziny wskazują na brak udziału osób trzecich.

Na miejscu zdarzenia interwencję przeprowadzali strażacy z JRG Przemyśl, JRG Rzeszów, OSP Lecka i OSP Błażowa oraz ratownicy medyczni i policja.

(rpf) pp / Źródło: OSP Błażowa, rzeszow-news.pl

Udostępnij: