fbpx
1/3

Zderzenie czołowe Mercedesa z ciągnikiem rolniczym New Holland

Napisał  Sty 16, 2023

Niewłaściwa ocena sytuacji drogowej i nie dostosowanie stylu jazdy do panujących warunków oraz prawdopodobnie zbyt duża wiara we własne możliwości jako kierowcy doprowadziły do bardzo groźnie wyglądającej kolizji samochodu osobowego marki Mercedes z ciągnikiem rolniczym New Holland.

Zdarzenie miało miejsce wczesnym rankiem 14 stycznia kwadrans przed ósmą na trasie z miejscowości Czmoń do Kórnika (województwo wielkopolskie, powiat poznański). Na prostym odcinku drogi wojewódzkiej oznaczonej symbolem 434, mieszkaniec powiatu gostyńskiego prowadząc samochód osobowy marki Mercedes podjął manewr wyprzedzania. Niestety wracając na swój pas ruchu stracił panowanie nad pojazdem i ponownie znalazł się na przeciwnym pasie i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka ciągnikiem rolniczym New Holland, którym podróżowały dwie osoby.

Na szczęście pomimo iż po czołowym zderzeniu pojazdy wyglądały na mocno zniszczone, nikomu z podróżujących w nich osób nic się nie stało. Na miejscu zdarzenia interwencję przeprowadziła straż pożarna z OSP Czmoń oraz OSP Kórnik, pogotowie ratunkowe i policja.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drogach, bowiem tym razem zderzenie z dużym i ciężkim ciągnikiem rolniczym skończyło się bez szwanku dla zdrowia. Kierujący pojazdami osobowymi powinni wykazać się zrozumieniem dla wolniej poruszających się pojazdów rolniczych, które też jakoś muszą przemieszczać się pomiędzy polami, gospodarstwami, czy też dojechać do punktu skupu.

(rpf) pp / Źródło: OSP Czmoń

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!