fbpx

Chciał kupić ciągnik w internecie – stracił pieniądze

Napisał  Sty 22, 2023

Okazja czyni złodzieja – to stare porzekadło sprawdza się niestety współcześnie, w dodatku oszustwom sprzyja nowoczesna technologia, bowiem wielu z nich przeniosło swoją „działalność” do internetu.

Przekonał się o tym na własnej skórze jeden z mieszkańców powiatu kolneńskiego (województwo podlaskie), który chciał kupić ciągnik rolniczy, który znalazł na jednym z portali z aukcjami w internecie. 44-letni mężczyzna zgłosił się na komisariat policji w Kolnie, informując, że oszukano go podczas próby kupna ciągnika w internecie.

Po rozmowie ze sprzedającym podjął decyzję o kupnie pojazdu, a jego odbiór został ustalony na termin wynoszący 2 dni od wpłaty zaliczki w miejscowości Pszczółki. Sprzedający przesłał nabywcy sms-em numer konta, a ten wpłacił zaliczkę. Niestety był ostatni kontakt ze sprzedającym, bowiem przestał on odbierać telefon, a aukcja na portalu ogłoszeniowym została usunięta.

Wraz z policjantami apelujemy o ostrożność przy wszelkiego rodzaju „okazjach”, gdzie cena znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej przedmiotu, którym jesteśmy zainteresowani. Starajmy się kupować takie, które możemy zobaczyć w rzeczywistości a nie tylko na zdjęciach wstawionych do internetu czy też przesłanych przez sprzedającego – a w szczególności nie płaćmy w takiej sytuacji zaliczki.

(rpf) pp/ Źródło: KPP Kolno

Udostępnij: