fbpx
Do kogo ARiMR dzwoni z pytaniem o ilości zbóż pozostające w gospodarstwie? fot. Paweł Pąk

Do kogo ARiMR dzwoni z pytaniem o ilości zbóż pozostające w gospodarstwie?

Napisał  Sty 27, 2023

Telefonu z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogą spodziewać się rolnicy składający we wnioskach o dopłaty bezpośrednie deklaracje określające powierzchnię użytków rolnych oraz powierzchni upraw zbóż w gospodarstwie.

Pracownicy biur powiatowych ARiMR kontaktują się telefonicznie z niektórymi rolnikami, których pytają o ilości zbóż pozostające w gospodarstwie. Informacje dotyczące zgromadzonego ziarna pozyskane w ten sposób, będą wykorzystane podczas posiedzenia Rady Ministrów Rolnictwa Unii Europejskiej w dyskusji nad propozycjami dotyczącymi eksportu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy - poinformowała 26 stycznia 2023 roku ARiMR w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej.

Telefonów z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogą się spodziewać rolnicy z województw: lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego których powierzchnia użytków rolnych należąca do nich wynosi powyżej 20 ha, a uprawa zbóż (żyto, pszenica, jęczmień, owies, pszenżyto lub też kukurydza) zajmuje co najmniej 1 ha.

- Rolnicy z pozostałych województw mogą spodziewać się kontaktu, gdy powierzchnia użytków rolnych należąca do nich wynosi powyżej 50 ha, a wymienione wyżej uprawy zajmują powierzchnię przynajmniej 1 ha. – informuje Agencja.

Z nieoficjalnych informacji przekazanych portalowi Okiem Rolnika przez jednego z pracowników oddziału regionalnego ARiMR wynika, że ta telefoniczna akcja została już zakończona. Według stanu na dzień 28 stycznia 2023 roku w żadnym ogólnodostępnym źródle nie ma potwierdzenia tej informacji.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!