fbpx
Żywność ekologiczna – konieczne zmniejszenie barier w efektywnej produkcji fot. MRiRW

Żywność ekologiczna – konieczne zmniejszenie barier w efektywnej produkcji

Napisał  Lut 02, 2023

Produkcja żywności metodami ekologicznymi to całkiem niedaleka przyszłość, a być może nawet wyprze metodę tradycyjną i stanie się standardem. Podczas pierwszego posiedzenia Rady Produkcji Ekologicznej odbyła się dyskusja poruszająca tematykę produkcji żywności ekologicznej.

Istotnym aspektem dotyczącym produkcji żywności z zastosowaniem metod ekologicznych jest likwidacja wszelkich problemów którymi muszą się borykać podejmujący to wyzwanie.

- Przed nami konieczność zmniejszania barier stojących na drodze do efektywnej produkcji ekologicznej, czyli żywności produkowanej metodami ekologicznymi – podkreślił sekretarz stanu Rafał Romanowski, który wziął udział w spotkaniu inaugurującym działalności Rady Produkcji Ekologicznej.

Romanowski podkreślił to jak istotną rolę w Polsce pełni rolnictwo ekologiczne. - Przed nami konieczność zmniejszania barier stojących na drodze do efektywnej produkcji ekologicznej, czyli żywności produkowanej metodami ekologicznymi – powiedział sekretarz stanu.

- W spotkaniu udział wzięli powołani przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi członkowie Rady Produkcji Ekologicznej, wybrani spośród organizacji branżowych działających w rolnictwie ekologicznym i jednostek podległych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – informuje resort rolnictwa.

(rpf) pp / Źródło: MRiRW

Udostępnij: