fbpx
1/3

Ogień strawił kurnik – z żywiołem walczyło 18 zastępów strażaków

Napisał  Lut 14, 2023

14 lutego 2023 roku tuż po godzinie 11.20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze kurnika w miejscowości Baczyna.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano natychmiast zastępy z JRG PSP Nr 1 i Nr 2, a także jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Lubiszyn, Kłodawa, Bogdaniec oraz Witnica.

Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili pożar całkowity budynku inwentarskiego w tzw. fazie rozwiniętej, przystąpili do akcji gaśniczej, tj. podania prądów wody w natarciu na palący się kurnik. Na szczęście w momencie powstania pożaru kurnik nie był zasiedlony drobiem. Działania strażaków polegały też na obronie przed przeniesieniem się pożaru na przyległą część mieszkalną. Powierzchnia pożaru wyniosła łącznie ponad 1400 m2.

Część mieszkalną udało się uratować ale e wyniku zdarzenia spaleniu oraz zniszczeniu uległa część inwentarska budynku.

- Działaniami, w których w kulminacyjnym momencie akcji brało udział 18 zastępów PSP i OSP kierował Komendant Miejski PSP w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Krystian Kosela – informują gorzowscy strażacy.

Na miejscu zdarzenia pracowała też  grupa operacyjna KW PSP z dronem.

(rpf) pp / Źródło: KM PSP Gorzów Wielkopolski

Udostępnij: