fbpx
Aplikacja „Mobilna ARiMR” z dodatkową funkcjonalnością fot. Adobe Stock

Aplikacja „Mobilna ARiMR” z dodatkową funkcjonalnością

Napisał  Lut 19, 2023

Rolnicy chcący w tegorocznej kampanii dopłat realizować w ramach ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” praktyki „Wymieszanie obornika na gruntach ornych w ciągu 12 godzin od aplikacji” oraz „Stosowanie płynnych nawozów naturalnych innymi metodami niż rozbryzgowo”, przygotowano dodatkową funkcjonalność aplikacji „Mobilna ARiMR”.

Ubiegający się o to wsparcie będą zobligowani będą do potwierdzenia wykonania określonych zabiegów agrotechnicznych. Chodzi o zrobienie zdjęcia geotagowanego, które dotychczas wykonywało się w odpowiedzi na zlecenie Agencji.

Teraz dany obszar będzie można sfotografować i przesłać zdjęcie za pośrednictwem aplikacji przy użyciu polecenia: „Zadanie z własnej inicjatywy”. Rolnik udowodni w ten sposób, że zrealizował w wymaganym czasie określoną pracę, np. przyorał obornik w ciągu 12 godzin od jego wywiezienia na pole.

- Warto wiedzieć o tym, zanim przystąpi się do prac polowych, które prowadzone są przed rozpoczęciem naboru wniosków o przyznanie dopłat za 2023 rok – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

Udostępnij: