fbpx
Stracił zaliczkę wpłaconą na zakup ciągnika rolniczego. Ostrzegamy przed oszustami! fot. Paweł Pąk

Stracił zaliczkę wpłaconą na zakup ciągnika rolniczego. Ostrzegamy przed oszustami!

Napisał  Lut 21, 2023

Kupując ciągnik rolniczy z ogłoszenia w internecie należy zachować szczególną ostrożność, a przede wszystkim powinnyśmy przeprowadzić oględziny pojazdu przed podjęciem decyzji o nabyciu konkretnego modelu. Ostatnią rzeczą, którą powinniśmy robić to wpłata zaliczki na sprzęt, którego nie widzieliśmy w rzeczywistości.

Wszystkie opisane powyżej błędy popełnił mieszkaniec powiatu bielskiego (województwo podlaskie) chcący nabyć używany ciągnik rolniczy marki Ursus z ogłoszenia zamieszczonego na jednym z portali aukcyjnych. Oferta była dla kupującego na tyle interesująca, że postanowił zarezerwować ciągnik wpłacając sprzedającemu zaliczkę w wysokości 1000 złotych. Niestety po wpłaceniu środków na podany numer konta urwał się kontakt ze „sprzedającym”, który przestał odbierać telefon, znikło też ogłoszenie zamieszczone na portalu.

Mężczyzna wybrał się pod adres wskazany przez sprzedawcę jako miejsce w którym znajduje się sprzęt. Niestety mieszkający pod tym adresem nie mieli pojęcia o wystawionej ofercie i nie posiadali nawet takiej maszyny. Do dziś nie ma śladu po pojeździe i zaliczce.

Wraz z policjantami apelujemy o ostrożność, bowiem jak sygnalizują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Białej Podlaskiej, oszuści nie odpuszczają. Aby wyłudzić jak najwięcej pieniędzy stosują różne metody działania.

Policjanci przypominają aby podczas zakupów w internecie pamiętać o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Należy zachować czujność szczególnie kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Robiąc zakupy w internetowym sklepie warto także najpierw sprawdzić czy dana firma rzeczywiście istnieje oraz przeczytać komentarze innych osób na temat sprzedającego.

(rpf) pp / Źródło: KPP Bielsk Podlaski

Udostępnij: