fbpx
Wirujący WOM ciągnika rolniczego wciągnął mężczyznę. 65-latek zginął na miejscu fot. Adobe Stock

Wirujący WOM ciągnika rolniczego wciągnął mężczyznę. 65-latek zginął na miejscu

Napisał  Mar 01, 2023

Do wypadku doszło podczas wykonywania prac polowych, kiedy 63-latek podczas obsługi uruchomionej maszyny podpiętej do ciągnika rolniczego doznał obrażeń.

Zdarzenie miało miejsce 25 lutego 2023 roku na jednym z pól na terenie gminy Harasiuki (województwo podkarpackie, powiat niżański) Niestety nie udało się uratować życia mężczyzny. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, ustalili świadków oraz zabezpieczyli ślady, które pomogą wyjaśnić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

- Rozpoczyna się sezon prac polowych. Policjanci apelują o ostrożność. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności. Zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, a czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku – apelujemy wraz z policjantami.

Czynnikiem, który ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jest również stan trzeźwości. Pamiętajmy również, że niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy dla dzieci.

- Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku niosącego poważne konsekwencje zarówno zdrowotne jak i prawne – alarmuje policja.

(rpf) pp / Źródło: KPP Nisko

Udostępnij: